Круглий стіл, присвячений постаті Івана Франка

28 листопада 2016

У Національному університеті «Острозька академія» 24 листопада кафедра культурології та філософії організувала круглий стіл з нагоди 160-річчя від дня народження Івана Франка — письменника, поета, драматурга, критика і дослідника літератури, історика і філософа, фольклориста й етнографа. Він був одним з найвідоміших діячів українського політичного життя останньої чверті ХІХ — початку ХХ ст., а його думки залишаються актуальними в умовах сьогодення.

На круглому столі виступив проректор із навчально-наукової роботи, доктор філософських наук, професор Петро Кралюк, висвітлюючи тему «Чи був Іван Франко вічними революціонером». Доповідач звернув увагу на те, що думки Франка формувались під впливом позитивістських доктрин, популярних на той час у Європі. Тому Іван Франко був скоріше еволюціоністом, адже закликав до поступових, а не радикальних змін у суспільстві.

Завідувач кафедри культурології та філософії, доктор філософських наук, професор Микола Зайцев проаналізував «Одвертий лист до галицької української молодежі» Івана Франка. За словами професора, українська нація — це культурний організм, що має сформуватись, як національна спільнота: єдина, нероздільна, здатна до самостійного культурного життя. Саме культурний чинник — основа розбудови суспільства.

Водночас магістр культурології Павло Пелипюк осмислив, яким чином біографія Івана Франка резонує з його ідеями, а студентка четвертого курсу спеціальності «Культурологія» Мар’яна Дзятко нагадала про Франка як про геніального поета, пояснюючи концепт любові у збірці «Зів’яле листя».