Івана Драча прийняли до лав Почесних докторів Острозької академії

28 листопада 2016

Під час підсумкових урочистостей до 440-річчя Острозької академії сьогодні відбулася Церемонія посвяти в Почесні доктори університету відомого українського поета, державного і громадського діяча Івана Драча.

Перед посвятою Іван Драч представив студентам Острозької академії свою поетичну збірку «Солом’яний вогонь», видану до 80-річного ювілею поета. Також разом з Іваном Драчем приїхав Микола Жулинський, який презентував роман-хроніку «Моя Друга світова».

В Інавгурації Івана Драча в Почесні доктори Острозької академії також взяла участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Уперше я приїхав до Острога 1962 року із групою, яку очолював професор, архітектор і мистецтвознавець Григорій Логвин — батько усіх шістдесятників. Ще тоді я зауважив унікальну історичну значущість цього міста. А тепер, коли ми маємо відроджену Острозьку академію, можемо поправу його вважати центром сучасної української науки, освіти і духовності. Щиро дякую, що ви прийняли мене до своїх лав і дуже цьому радію. Слава Острозькій академії і слава Україні!»,

зазначив під час інавгураційної промови Іван Драч.

Також поет запропонував студентам взятися за дослідження взаємозв’язку шістдесятників з містом Острогом. Адже, на його думку, основою основ сучасного українського духу є шістдесятництво, серед представників якого уже багато немає серед живих.