Саїд Ісмагілов: «Наш іслам унікальний тим, що він дуже толерантний»

28.04.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 27 квітня відбулася презентація книги Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність».

«Моя книга — це нарис з історії ісламу в Україні: від середньовіччя до сучасності. Абсолютно все у цій книзі не охопиш (то потрібно декілька томів видавати), але найбільш цікаві факти знайшли відбиття: інтерес князя Володимира до ісламу, рукописи волинських татар, перший український переклад Корану»,

розповідає автор книги Михайло Якубович.

Варто зазначити, що пан Михайло народився в Острозі, а з 2008-го року почав працювати в Острозькій академії. Він є кандидатом історичних наук, українським сходознавцем, перекладачем. Його найвідоміша праця — повний переклад смислів Корану на українську мову з арабської.

Книга «Іслам в Україні. Історія і сучасність» є актуальною для тих, хто хоче дізнатися про іслам більше. У ній висвітлюються такі теми: поява та розвиток мусульманських громад в Україні, ісламська рукописна спадщина, інтелектуальна традиція представників ісламу в нашій державі, старі та нові мечеті, сучасний український іслам тощо. Зазначимо, що виручені від книги кошти підуть на благодійність, зокрема, для військових шпиталів та дитячих будинків.

«Презентація монографії Михайла Якубовича „Іслам в Україні: історія і сучасність“ є не лише важливою та цікавою подією для Острозької академії, але й для наукового світу в цілому. Історія ісламу на українських землях досить давня, її треба знати і вивчати. Хоч іслам одна зі світових релігій, але мало хто знає про те, що дійсно сповідують мусульмани. Тому виникають страхи, фобії та упередження. Надіюся, ця книга стане ще однією сходинкою для пізнання ісламу»,

каже старший лаборант кафедри культурології та філософії НаУ ОА Ліана Вінічук.

Лектор окреслив історичні витоки ісламу в Україні та розповів про його сучасний стан на теренах нашої держави. Презентацію супроводжувала лекція муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саїда Ісмагілова «Іслам і мусульмани в сучасному українському суспільстві».

«Сьогодні була справді цікава подія — візит в Острозьку академію муфтія Духовного управління мусульман України „Умма“ шейха Саїда Ісмагілова. Я дуже радий з того, що прийшло так багато студентів, було так багато питань. Виступ шейха Саїда був надзвичайно пізнавальним, тут ми бачимо те, що рідко зустрінеш у наших релігійних лідерів — виважену й справді наукову оцінку становища мусульман в Україні. Взагалі шейх Саїд — це унікальна людина, окрім того, що він представляє велику частину мусульман України, це ще й представник проукраїнського руху на Донбасі. Саме такими мають бути релігійні лідери — сучасними, патріотичними, обізнаними в багатьох питаннях»,

зазначає старший науковий співробітник НаУ ОА Михайло Якубович.

Зустріч мала дві частини — лекцію і дискусію. Спочатку лектор зробив історичний дискурс розвитку ісламу на території України. Розповів про його специфіку та існування у різні періоди. Саїд Ісмагілов доповнив бесіду цікавими фактами із реального життя. Під час обговорення студенти та викладачі мали змогу поспілкуватися із найголовнішим представником ісламу в Україні. У них виникло багато запитань на які лектор охоче давав відповідь. На одне із питань він відповів, що іслам в Україні унікальний тим, що він дуже толерантний.

«У мене чудові враження від Острозької академії та від аудиторії, яка завітала на лекцію. Дуже багато було зацікавлення, люди навіть стояли, бо не було вільних сидячих місць. Цікаві та актуальні питання. Відразу можна побачити, що люди в них орієнтуються, а не просто знають їх поверхнево»,

зазначає муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», шейх Саїд Ісмагілов.

Така подія спричинила справжній резонанс у Національному університеті «Острозька академія». Аудиторія була заповнена людьми. Після дискусії студенти охоче фотографувалися із Саїдом Ісмагіловим та Михайлом Якубовичем, а також мали змогу придбати книгу і своїм матеріальним внеском допомогти тим, хто цього потребує.

«Лекція виявилась дуже цікавою, адже не кожен день вдається поспілкуватися з такою людиною як Саїд Ісмагілов. Муфтій в доступній формі розповів про минуле та сьогодення ісламу в Україні, про нелегку ситуацію, яка склалась на території нашої держави. На лекції були підняті питання про анексований Крим та Донбас, на цих землях були зосередженні мусульманські громади»,

ділиться враженнями студент спеціальності «Релігієзнавство» Богдан Гандзюк.

Теги: Острозька академія, Іслам, Саїд Ісмагілов