Василь Жуковський: "Дякуємо Надії Савченко за її подвиг та невпинну боротьбу"

27.05.2016

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» 26 травня вже вкотре провели подячний молебень за Надію Савченко. Цього разу з натхненням молилися за визволення української льотчиці від ув’язнення на території Росії, а також за здоров’я жінки, котра значний час голодувала у знак протесту, таким чином протестувала незаконним обвинуваченням зі сторони російської влади.

Учора приємна і довгоочікувана звістка облетіла увесь світ — Надія Савченко на свободі, на Батьківщині, в Україні. Закінчилося більше 700 днів і ночей кошмару в російському полоні для української льотчиці.

«Ми молилися за Надію Савченко під час молебнів і літургій, збирали підписи за звільнення. Сьогодні Україна потребує лідерів — патріотичних, вольових, високоморальних і розумних. Дякуємо Надії Савченко за її подвиг, невпинну боротьбу і готовність пожертвувати своїм життям за незалежність і процвітання своєї Батьківщини»,

розповідає настоятель храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія», професор Василь Жуковський.

Зло завжди брехливе, облудне і слабке і в кінцевому рахунку воно завжди поступається добру. Ось і цього разу підступно захоплена в полон, оббрехана, несправедливо засуджена і на 22 роки ув’язнена Надія Савченко вийшла на свободу.

Надія на собі відчула всю підступну силу путінської репресивної машини, силу тиску, брехні і несправедливості суду. Перебуваючи в полоні, Надія Савченко продемонструвала всьому світу силу українського духу, незламність характеру і залізну волю у боротьбі за справедливість, свободу і незалежність своєї Батьківщини. Вона не зламалася, не піддалася ворогові, не зрадила. Готова була на смерть заради власного чистого сумління і високих ідеалів.

Наша національна героїня вижила, перемогла і повернулася додому завдяки тому, що її підтримували десятки мільйонів людей у всьому світі: рідні і чужі, близькі і далекі, земляки і люди з інших країн, політичні діячі і пересічні громадяни. Острозька академія також підтримувала Надію Савченко у час її перебування у путінських казематах.

«Пані Надія, переживши суворі умови ув’язнення російським режимом, показала свою високу внутрішню силу і людську незламність. Вона має неосяжну духовну міць, стійкість та патріотизм у боротьбі за свої права. Надія Савченко уособлює справжній дух могутньої держави, стійкість всіх ув’язнених у полоні загарбника і тих, хто зараз на фронті захищає рідну Україну. Цей молебень є одним із свідчень того, що ми всі єдині, ми всім серцем підтримуємо Надію Савченко, кожного полоненого, військового, волонтера, переселенця із окупованої території. Нехай Бог охороняє і підтримує кожного, а наша матеріальна, духовна і молитовна допомога стане їм лиш у пригоді в цей складний період»,

ділиться враженнями студент гуманітарного факультету Ілля Матвійчук.

Теги: Острозька академія, Надія Савченко, Василь Жуковський