В Острозькій академії провели всеукраїнські «Студентські культурологічні читання»

27 лютого 2016

Студентське наукове товариство культурологів за підтримки кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія» 24-25 лютого організувало IV Всеукраїнську наукову конференцію «Студентські культурологічні читання».

На заході обговорювали філософсько-теоретичні аспекти дослідження культури, етичні проблеми евтаназії, конструювання в соціальній рекламі, проблему гіперреалізму в сучасній культурі та питання людини в сучасних антиутопіях. У конференції взяли участь не лише студенти з Острозької академії, а й представники з Житомирського державного університету ім. І. Франка, Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, Харківського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ, Хмельницького національного університету, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Рівненського державного гуманітарного університету.

Захід розпочався з вітального слова проректора з навчально-наукової роботи професора Петра Кралюка. Він наголосив на важливості проведення подібних проектів та подарував приїжджим гостям книгу «Острозька академія в філософській культурі України». Привітав учасників конференції також завідувач кафедри культурології та філософії професор Микола Зайцев.

Особливий інтерес викликала доповідь Анастасії Дмитрук, студентки спеціальності «Історія» Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка. Дівчина розповідала про важливість і актуальність дослідження кримськотатарської орнементалістики. Зацікавила доповідь Марії Загурської, студентки спеціальності «Філософія» Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, яка проаналізувала становище людини у сучасних антиутопіях.

На конференції також була представлена доповідь студента-магістра спеціальності «Культурологія» Національного університету «Острозька академія» Богдана Марченка. Студент наразі перебуває по обмінній програмі в Рольщі в Зеленогурському університеті, тому зв’язався з іншими учасниками заходу через «Скайп». Розповідав Богдан Марченко про особливості повсякденності та урбаністичні студій.