Острозька академія сумує з приводу смерті видатного українського економіста Богдана Гаврилишина

26 жовтня 2016

Колектив Національного університету «Острозька академія» з глибоким сумом сприйняв скорботну звістку про смерть Богдана Гаврилишина — відомого економіста, громадського діяча, мецената, дійсного члена Римського клубу, кавалера медалі Василя-Костянтина Острозького.

Унікальні досягнення Богдана Гаврилишина у сфері права, економіки, менеджменту та політики відомі далеко за межами України. За значний внесок в розвиток України на честь 90-річчя він був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Як відомо, Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю Інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті.

Упродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Гаврилишин створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після — в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником кількох країн.

В Острозькій академії Богдан Гаврилишин побував двічі — у 2010 та 2012 роках із презентаціями книг «Дорговкази в майбутнє — до ефективних суспільств», «Залишаюсь українцем» та цікавими й повчальними лекціями.

«Зараз Україна може сподіватися лише на молоду генерацію. Вивчайте досвід „нормальних“, як я їх називаю, країн. Об’єднуйтеся в групи, обговорюйте можливий розвиток нашої країни, намагайтеся діяти на місцевому рівні. Однак якщо це вдається не одразу, мрійте і любіть. Нам треба мріяти, а опісля зосереджувати енергію на конкретних ділянках і діях. Необхідно ризикувати і припускати помилок, але вчитись на них і тоді розпочинати новий виток із мріями»,

говорив студентам Острозької академії Богдан Гаврилишин.

Світла пам’ять про Богдана Дмитровича назавжди залишиться у наших серцях.