Розважально-пізнавальна вікторина, присвячена дню слов’янської писемності й культури

26 травня 2016

В Острозькій академії відбулася розважально-пізнавальна вікторина, присвячена дню слов’янської писемності й культури. Організатори вікторини — викладачі кафедри української мови та літератури.

У конкурсі брали участь дві команди студентів 1-3 курсів спеціальностей «Українська мова та література», «Літературна творчість» — «Мовознайки» та «ВІП (Вельми Інтелігентне Панство)».

«Ми з вами спробуємо заглибитися до коренів українства й разом з живильними соками нашої нашої землі піднятися до верховіття сучасності, прочуваючи кожну гілочку й прочитуючи, мов книгу, кожної прожилку мовно-літературних листочків. Ми помандруємо з вами до травнево-цвітного саду, де учні Кирила й Мефодія розкопуватимуть глибинні мудрості й пізнаватимуть філологічні істини»,

проанонсував Віталій Максимчук, організатор конкурсу.

Варто відзначити неабияку оригінальність і цікавість вікторини. Упродовж зустрічі учасники розгортали на кирило-мефодіївському дереві мудрості звуко-буквену, правильну, тлумачну, єднальну й абеткову гілки. Ці гілки — це конкурси, у яких команди брали участь.

«Я взагалі люблю всякі такі заходи, вони дуже згуртовують, дають можливість познайомитись з кимось зі старших курсів. Було цікаво бути частиною команди, хоч мій внесок і не був таким вагомим, але ж. Це досвід, це спогади. Дуже рада, що в академії, зокрема на нашій кафедрі, відбуваються якісь процеси, життя кипить»,

ділиться враженнями учасниця вікторини Віолета.

«Кожне слово має свій смак, є слова гіркі, як полин, є недостиглі, терпкі, як дикі кислиці, є слова незабутньо-солодкі».

зазначив Віталій Максимчук.

Упродовж зустрічі учасники й аудиторія смакували й насичувалися словом і ще раз переконалися у його вишуканості, красі, силі.