Письменник Євген Положій презентував свої книги

24 листопада 2016

До Острозької академії завітав письменник та журналіст Євген Положій — український письменник та журналіст. Автор презентував свої романи: «Іловайськ» та «П’ять секунд, п’ять днів».

Видавництво «Фоліо» випустило книгу «Іловайськ» у двох версіях — українською та російською мовами і приурочило її до річниці трагічних подій під Іловайськом 10 серпня — 3 вересня 2014 року. Цей час увійшов в історію під назвою "Іловайський котел«.Книга складається з 16 новел. В основі кожного оповідання − спогади бійця, що став учасником найжахливішої трагедії за весь період війни на Донбасі.

Автор позиціонує книгу, як роман у новелах та говорить, що вона складається майже зі 100 інтерв’ю.

«Книга за жанром художня, хоча містить багато документальних, узятих із реального життя історій. Багато хто говорить, що в ній розповідається про війну. Насправді це не так. Я писав про щось більше, вічне і глобальне. На сторінках ви не знайдете відповіді на питання: „Чому сталися такі трагічні події в Іловайську?“. Але я точно можу сказати, що якби в Україні не було російської армії, нічого б такого не сталося»,

розповідає Євген Положій.

Роман «Іловайськ» побудовано на реальних історіях бійців добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйону територіальної оборони, солдатів та офіцерів 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригади ЗСУ, прикордонників Сумського пересувного загону. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, — вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях — біль, тривога, бажання змін на краще майбутнє.

«Ця книга про любов — чоловіків до Батьківщини, батьків до своїх синів, це історія про маленького хлопчика Сашу, чий батько пішов воювати на Схід. Це новели про життя і сучасну любов у ньому»,

пояснює пан Положій.

Варто зауважити, що роман «Іловайськ» увійшов в десятку кращих українських книг про АТО, отримала відзнаку «Коронації слова — 2015» і була відзначена як краща книга про АТО на цьогорічному Львівському форумі книговидавців.

Своєрідним продовженням роману «Іловайськ» стала книга «П’ять секунд, п’ять днів». Це історія про людину, чоловіка і його життя до війни, під час і після неї.

«Я описую чоловіка, якому 44 роки, він звичайний працівник української залізниці, був на Майдані, після якого не побудував політичну кар‘єру, а пішов воювати і отримав тяжке поранення. У книзі описано його історію виживання, повернення до мирного життя, справедливість, людську взаємодопомогу та реабілітацію»,

уточнює автор.

Наприкінці зустрічі усі охочі змогли поставити питання, придбати книги з автографом та поспілкуватися з автором особисто.