Іван Хом'як: «Щоб стати повноцінними європейцями, нам потрібно цінувати рідну мову»

24 березня 2016

Питання національної мовної самосвідомості в Україні обговорювали в ефірі передачі «Один на один» рівненського телеканалу «РТБ». Запрошеним гостем був доктор доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія» Іван Хом’як.

Науковець стурбований мовною ситуацією в державі. Він наводить низку аргументів, які відображають негативну мовну динаміку у комунікативному, науковому та навчальному аспектах. Зважаючи на результати зовнішнього незалежного оцінювання, професор звернув увагу на знецінення української мови на державному рівні.

«Після Революції Гідності уваги до мови не збільшилося. Лунають заклики до вивчення іноземних мов. А коли на одному із засідань Верховної Ради постало питання про прийняття декларації щодо вивчення української мови, і, до речі, складання іспиту депутатами, то не вистачило голосів. Виникає питання: чи зможемо стати європейцями, не цінуючи власні надбання?»

ділиться науковець.

Професор також звернув увагу і на поступове збільшення іноземних назв у сфері маркетингу, що на його думку, негативно впливає на становище державної мови.