Відкриття Літньої школи учасників програми «Східні студії» в Україні

23.08.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 23 серпня відбулося відкриття ІІІ Літньої школи для учасників програми «Східні студії» в Україні. Тема школи — «Центрально-Східна Європа: нації, кордони, історична пам’ять».

Літня школа триватиме до 27 серпня в рамках Консорціуму Варшавського університету та низки українських вишів. Вона є одним із елементів магістерської програми отримання подвійних дипломів — магістра політології вітчизняного ВНЗ і Варшавського університету.

Учасники школи, якими цьогоріч стали 20 студентів із Національного університету «Острозька академія», Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Прикапатського національного університету імені Васила Стефаника, слухатимуть лекції провідних науковців Варшавського університету, зокрема полковника Тадеуша Кшонстека, професора Якуба Садовського, доктора Адама Бальцера, колишнього Посла Польщі у Республіці Білорусь Маріуша Машкевича та колишьного Генерального Консула Польщі у Калінінграді Марека Гулковського.

«Коли ви побуваєте на екскурсії Острозькою академією, то зрозумієте, що саме звідси бере початок гуманітарна аура української нації. Перший Буквар, перша Біблія побачили світ ще у XVI столітті саме в Острозі завдяки вченим Острозької академії. Тема цьогорічної школи досить актуальна і відповідає сучасним цивілізаційнимс викликам. Саме ви — молоді і освічені люди, маєте стати провідниками нації, об’єднуючи народ навколо спільної мети та ідей. Ця Літня школа проходить в Острозькій академії уже третій рік поспіль. І це не випадково, адже Острозька академія була першим учасником від України Консорціуму українських університетів та Варшавського університету»,

зазначив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

«Вітаємо вас в стінах найстарішого університету Східної Європи. Сьогодні в нашому університеті розпочинається вже третя Літня школа для учасників програми „Східні студії“ в Україні. Цього року тема Літньої школи є досить актуальною, оскільки стосується проблем становлення нації, кордонів, історичної пам’яті в країнах Центрально-Східної Європи. Дякую лекторам, які під час відпустки висловили бажання приїхати на цю Літню школу та студентам, які не втрачають інтересу до навчання. Спільна програма з Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego відкриває нові можливості для учасників та готує еліту, яка буде змінювати нашу країну, використовуючи найкращі надбання польських друзів. Гарного настрою та вдалої Літньої школи»,

звернувся до учасників декан факультету політико-інформаційного менеджменту НаУОА, доцент Віталій Лебедюк.

За результатами роботи ІІІ Літньої школи «Східні студії» усі учасники отримають сертифікати.

Теги: Острозька академія, Пасічник, Східні студії