В Острозькій академії – гості з Туреччини

22 травня 2016

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація Стамбульської наукової та культурної фундації İstanbul İlim ve Kültür Vakfı. İİKV за участю професора Стамбульського технічного університету Фаріса Кайї та докторанта Стамбульського державного університету Хакана Гулерче.

Перед початком виступів гостей професор і проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк зазначає:

«Зараз Туреччина має хороші зв’язки з Україною. Ми пропонуємо хороші технології і потужну науку. Турки ж багаті на розвинені індустрію та сільське господарство. Якби ми могли б налагодити ще кращі відносини між країнами, то це було б добре для обох сторін. Адже, об’єднавши зусилля, можна досягнути більшого успіху».

Поважні гості спілкувалися зі студентами англійською. Загалом розповіли про специфіку турецької духовної культури в контексті вчення мислителя Саїда Нурсі, а також про можливості наукового співробітництва із Фундацією. Остання надає грантову підтримку для реалізації наукових проектів у Туреччині та організовує культурні обміни.

«Наразі, в силу різних обставин, українсько-турецьке співробітництво значно пожвавилося. Найближчим часом планується підписати з турецькою стороною угоди, а також розпочати набір студентів на сертифікатну програму в Стамбулі. Заплановано й проведення спільного наукового семінару»,

говорить кандидат історичних наук, український сходознавець, автор першого повного перекладу смислів Корану українською мовою з арабської Михайло Якубович.

Острозька академія і гості з Туреччини в рамках зустрічі підписали спільний договір про співпрацю. Тому наші спудеї зможуть паралельно навчатися на різних освітніх програмах або ж продовжити навчання в Стамбульських вишах.

«Сьогодні відбувся перший крок до потужної співпраці між університетами. І це чудово, що саме в Острозькій академіє з’являється така можливість розвитку на високому рівні»,

зазначив Герой України і ректор університету Ігор Пасічник.

Оскільки фундація спеціалізується на дослідженні турецької духовної культури, йшлося про можливості для студентів з Острозької академії, які навчаються на магістратурі й в аспірантурі й цікавляться цією проблематикою.

«Дивіться навкруги на оточення, суспільство. Усвідомте наскільки все прекрасно створено. Торкайтеся до квітки і відчуйте її неповторність. Звертайте увагу на істинну красу, а не на матеріальну»,

побажав на останок Фаріс Кайя.