Відомий мистецтвознавець Діана Клочко завітала до Острозької академії

21 травня 2016

У рамках фестивалю «Острог-Ренесанс» Національний університет «Острозька академія» відвідала відома в Україні мистецтвознавець Діана Клочко. Приїхала гостя аби прочитати лекцію для студентів на тему «Університетські містечка Європи».

На початку зустрічі керівник культурологічного проекту «Мистецькі експедиції» Людмила Гарарук зазначила, що дуже важливо будувати мистецькі коридори від столиці до маленьких міст, де є такі університети як Острозька академія.

Впродовж лекції Діана Клочко розповіла про європейські університети — Болонью, Пізу, Оксфорд, Кембридж, Саламанку. Акцентовано увагу було на особливостях історії, архітектури та традиціях навчання.

«Для університету найважливіше — його відомі випускники. Те що ви зараз зробите, що в несете в науку, те й працюватиме на успіх вашого закладу. Академія, можна сказати, постала на крихтах, з „нічого“, а дивлячись тепер на рівень вузу, можна сказати, ви маєте великий потенціал. І зовсім не важливо, що навчання відбувається в маленькому місці, бо життя у столиці ви ще матимете. А зараз ви маєте чудову нагоду сконцентруватися на навчанні і не відволікатися на зайві пустощі»,

розповідає лектор.

Для довідки: Діана Клочко випускниця аспірантури НАОМА. Автор багатьох статей — у газеті «День», журналах «Книжник-ревю», «Книжковий клуб». Багато років займається видавничою справою, створювала видавництва, авторські проекти, серед яких — альбоми про творчість Пінзеля, Ольги Рапай, Параджанова, древ`яну архітектуру Японії та України. Пані Клочко нагороджена Почесним званням «Заслужений працівник культури України».