«Ніч в музеї» НаУ ОА 2016 – гармонія минулого і сучасного

20.05.2016

У Національному університеті «Острозька академія» відбулося театралізоване дійство «Ніч в музеї». Захід, традиційно приурочений Міжнародному дню музеїв та музейних працівників, який відзначається 18 травня і був завершальним у циклі подій, об’єднаних фестивалем «Острог-Ренесанс».

«Четвертий рік поспіль музей „Острозької академії“ приєднується до святкування Всесвітнього дня музеїв. Кожного року тематика інша. Цьогоріч, ми присвячували подію 440-річчю НаУ ОА. Відповідно, усі відвідувачі мали змогу уявити якою була академії XVI-XVII ст. Дуже дякуємо усім, хто долучився до проведення заходу: співорганізаторам, акторам, команді проекту „Острог в тіні історії“, музикантам Лесі Рой та Богдану Піщанюку, церковному хору НаУ ОА, і, звісно, дружній команді музейників. Нажаль, погодні умови не дали відвідувачам взяти участь у всіх подіях, які відбувалися на вулиці. Сподіваємось, що наступного року погода не підведе. Дякуємо усім, хто завітав до нас у цей вечір»,

розповідає директор музею НаУ ОА, кандидат історичних наук Анастасія Хеленюк.

Переступивши поріг академії, відвідувачі поринули у минуле і відчули смак тогочасного життя. Запальні, тематичні танці та ренесансна музика створювали атмосферу свята. На подвір’ї академії зустрічаємо пана астронома, майстра іконопису, писаря князя Острозького, що розшифровує почерк, хоробрих юнаків та усміхнених дівчат, які своїми образами чарували оточуючих.

Кожен відвідувач мав квиточок, який характеризувався певним кольором. Це і була та сама перепустка у минувшину. За кожним кольором закріплювався екскурсовод, який ставав посередником групи екскурсантів між минулим і сучасним.

Екскурсія розпочиналася із храму, де відвідувачі насолоджувалися звуками «Острозького наспіву» у виконанні академічного хору НаУ ОА та привітанням князів Острозьких, які велично та гордо прославляли свій рід. Далі на гостей чекала зустріч зі студентами академії XVI-XVIIст.., що намагалися опанувати надскладну, але таку важливу на той час грецьку мову. Зоряне небо на стелі приміщення викликало у аудиторії надзвичайні емоції. Екскурсанти також відвідали неслухняного юнака, який, нібито, поїв усі студентські запаси харчів аж на цілий місяць. Дехто навіть давав йому цукерочку аби той не сумував, будучи зачиненим біля криниці. Яка ж подорож без історії кохання? Відвідувачі мали змогу поспостерігати за світлими і щирими почуттями хлопця, що у музиці передавав свою любов до чарівної панночки. Таємничістю дихали підземелля академії. Там на гостей чекали мудрі професори першого вищого навчального закладу Східної Європи.

«Увесь час ми були в підземеллі адже грали роль професорів академії того часу. Усе дуже сподобалося. Для кожної групи ми продумували інші вислови. Цікаво було дивитися на реакцію відвідувачів. Особливо бурхливо вони реагували на коментарі щодо проведення „Євробачення-2017“ в Острозі(посміхається). Аудиторія реагувала на це найкраще. Бачачи настрій відвідувачів, розумів, що попередні атракції були не менш цікавими»,

каже художник-реставратор Микола Бендюк.

Зробимо ж невеличкі підсумки:

• понад 300 відвідувачів;

• 10 екскурсоводів;

• 30 акторів.

Також організаторський колектив, який злагоджено та плідно працював над тим аби втілити усі ідеї у реальність.

«Усе було реалістично і цікаво. Склалося враження, що ти справді опинився у тогочасній епосі. Організатори врахували найдрібніші деталі, зокрема: естетичне оздоблення, професійні костюми, музичний супровід, технічні спецефекти тощо. Екскурсія промайнула на одному диханні. Надзвичайно вдалим було поєднання атракцій з акторами із екскурсійною подорожжю у минуле. Гості мали можливість і потанцювати, і пограти в ігри, і відчути особливості навчального процесу того часу. Відвідувачі дізналися багато нового про Острозьку академію XVI-XVIIст.. Приємно було спостерігати, як усі присутні, у тому числі й діти, захопилися та поринули у незабутню атмосферу тогочасного, ренесансногоОстрога, який характеризувався самобутніми та неповторними особливостями культури, навчального процесу, музики і загалом цікавої історичної епохи»,

розповідає магістр культури, провідний фахівець відділу працевлаштування студентів НаУ ОА Наталія Гриник.

Цей захід уже став традиційним для «Острозької академії». Наступного року організатори обіцяють знову нас дивувати.

«Ніч в музеї 2016» — багато новинок, сюрпризів, теплих усмішок і щирих емоцій, які є свідченням того, що дійство пройшло на «Ура».

«Відвідую цей захід уже втретє і щоразу насолоджуюся атмосферою дійства та отримую незабутні емоції. Острозький наспів у храмі прогнав мурах по шкірі, давно вивчене та забуте з історії ОА знову було цікаво слухати, а побачити проректора у криптах аж ніяк не очікувала! „Ніч у музеї 2016“ запам’ятається чудовими костюмами, образами, танцями, зоряним небом на стелі, зливою та маленькими „сюрпризами“ у підземеллях, після яких іти у 7 гуртожиток було трохи моторошно»,

ділиться враженнями студентка 4 курсу Анастасія Папіж.

Теги: Острозька академія, Ніч в музеї, Острог-Ренесанс