В Острозькій академії вивчають кулуарну дипломатію

19.12.2016

Студенти факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» стали учасниками авторської лекційної програми «Практична або кулуарна дипломатія» доктора історичних наук, професора Олександра Глібовича Цвєткова. Він відомий український дипломат, у 2002–2006 роках працював Генеральним консулом України в Единбурзі, з 2008 по 2011 — Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Норвегія. Професор Цвєтков має дипломатичний ранг. Він Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу. Крім того, Олександр Глібович є професором Дипломатичної академії України при МЗС України.

«Зараз Україна перебуває на етапі, коли дипломатичні переговори стають найбільш оптимальним способом мирного врегулювання суперечок та конфліктів. Це один із найдієвіших у міжнародному праві методів поглиблення і налагодження відносин між державами. У сучасних українських реаліях постають усе нові й нові виклики перед нашою державою. І саме на дипломатію покладається найбільше надій і сподівань. Вирішення актуальних проблем анексії Криму, збройного конфлікту на сході, протистояння з Російською Федерацією на міжнародному рівні вимагають від нашої дипломатичної служби неабияких сил та майстерності. Ми, як майбутні дипломати, маємо навчитися правильно і грамотно вести переговори, які даватимуть користь Україні. Одним із основних способів і дієвих вирішення проблем є кулуарна дипломатія. Адже останнім часом важливі питання будь-яких держав вирішуються саме в політичних кулуарах. ЗМІ наголошують на тому, що саме в дипломатичних кулуарах вирішується доля не лише окремих держав, але й усього світу»,

розповідає слухач курсу, студентка спеціальності «Міжнародні відносини» Марина Якимчук.

В інтерв’ю Олександр Цвєтков розповів, що його візит до Острога відбувається у рамках співпраці між Національним університетом «Острозька академія» і Дипломатичною академією України при Міністерстві закордонних справ України.

Співпраця між навчальними закладами продовжується багато років. В Острозі неодноразово проводили заняття професори Дипломатичної академії. Наші спудеї щороку брали участь у наукових конференціях та зустрічах, організованих в Дипломатичній академії. Студенти обох вишів матимуть і надалі можливість співпрацювати, ділитися досвідом та брати участь у спільних грантових програмах і різноманітних обмінах.

«Я давно хотів приїхати до Острога і дізнатися більше про історію міста та академії. Коли нарешті з’явилася нагода завітати до Острозької академії, я одразу ж вирушив у дорогу. Мені особисто дуже подобається вести лекції для студентів, бачити як горять у них очі під час дискусій — це надає наснаги розповідати більше. В Острозькій академії я познайомився з студентами-міжнародниками різних курсів. Вони активні і намагаються сприймати багато нової інформації. Сподіваюся, що мій приїзд в академію перший, але точно не останній»,

ділиться враженнями Олександр Цвєтков.

Теги: Острозька академія, Олександр Цвєтков, кулуарна дипломатія