В Острозькій академії відбувся фінальний етап Всеукраїнської учнівської інтернет-олімпіади з української мови і літератури

19.03.2016

19 березня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся другий (фінальний) етап Всеукраїнської учнівської інтернет-олімпіади з української мови і літератури. Організатором інтернет-олімпіади є кафедра української мови і літератури Національного університету «Острозька академія». Цей конкурс проводиться з метою підвищення цікавості школярів до поглибленого вивчення української мови і літератури, стимулювання розвитку філологічних здібностей.

Нагадаємо, що перший етап відбувався з 15 лютого до 1 березня 2016 року як інтернет-тестування, що містило завдання з української мови і літератури відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів. За складністю тести відповідають рівню завдань з української мови і літератури для зовнішнього незалежного оцінювання. Для участі в І етапі зареєструвалося 969 одинадцятикласників, однак тестування пройшло 618 осіб. У другий етап пройшли 25 учасників з різних міст України.

Фінальний етап передбачав написання учнівського твору, тему якого — «Пам’ять — єдиний рай, з якого нас не можуть вигнати» — учні дізналися вже сидячи за партами. Роботи оцінювали: викладачі кафедри української мови та літератури Максимчук Віталій Васильович і Карповець Христина Миколаївна, учитель української мови та літератури Острозької школи № 1 Ковальчук Людмила Анатоліївна, студентка 5 курсу Томілович Аліна. Під час оцінювання твору журі враховувало доречну аргументацію, логічність і послідовність викладу, вправне формулювання висновків, грамотність.

Переможницею стала Онсович Галина (Старокостянтинівський ліцей імені М. С. Рудяка), яка вразила членів журі глибинністю думки, чуттєвістю, художнім мисленням.

«Я вважаю, що потрібно проводити такі конкурси. Для мене особисто, це була така перевірка себе, своїх сил, черговий етап, який я змогла пройти. Це хороший досвід перед ЗНО, який учні повинні використовувати»

коментує Галина.

Дар’я Ковба з м. Славута Хмельницької області зауважила, що участь в конкурсі подарувала їй багато вражень:

«Я вже була в Острозькій академії на День відкритих дверей. Мені дуже подобається цей заклад, а саме ставлення викладачів до студентів. Дуже затишно, гарна атмосфера. Отримала масу задоволення від поїздки».

«Цю олімпіаду ми вже проводимо втретє. Як свідчить досвід, такі заходи є ефективними у сфері профорієнтаційної роботи. Цьогоріч абітурієнти подаватимуть документи тільки в електронній формі й не матимуть можливості безпосередньо відвідати навчальні заклади, поспілкуватися з представниками приймальних комісій, викладачами, студентами. Олімпіада дала змогу запалити іскорку довіри в очах одинадцятикласників, вони відчули дух Острозької академії і, сподіваємося, у майбутньому стануть нашими студентами»

коментує викладач української мови та літератури Віталій Максимчук.