В Острозькій академії завершилася літня школа ісламознавства

18 липня 2016

У Національному університеті «Острозька академія» 15 липня відбулося закриття V Міжнародної молодіжної літньої школи ісламознавства, яка цьогоріч тривала упродовж п’яти днів.

Школа відбулася за сприяння Острозької академії спільно з Українським центром ісламознавчих досліджень та ВАГО «Альраід».

Учасники Школи під керівництвом молодих колег та вже відомих українських і закордонних учених (Польща, Азербайджан) досліджували питання історії і сучасного стану Ісламу в Україні та Західній Європі, Північній Америці, на Близькому Сході, в Північній, Центральній Африці, Центральній Азії та навіть в Японії.

Більшість учасників володіють різними іноземними мовами, тому всі розвідки здійснювалися на основі першоджерел конкретного досліджуваного регіону.

Крім жвавих наукових дебатів, учасники побували на екскурсіях історичними місцями Острога (де, до речі, аж до 1944 року близько чотирьох століть існувала мусульманська громада, і навіть діяла єдина на Західній Україні мечеть), улаштували театралізовану виставу «Як відбувається мусульманське одруження-нікях».

Учасникам Острог запам’ятався затишним містом, де з повагою ставляться до інших релігійних поглядів, і де дух добросусідства просто витає в повітрі. Велику вдячність вони висловили адміністрації Острозької академії, яка зробила перебування гостей максимально комфортним.

«У нас є певні стереотипи про те, що ми — європейська нація та повинні йти в Європу (що справедливо). Але важливо пам’ятати, що ми європейська нація, яка багато століть була своєрідним містком між християнським та ісламським світом — і цю унікальну спадщину треба берегти й розвивати. На жаль, про ці речі широкому загалові відомо дуже й дуже мало, тож тішить, що у Школі взяли участь не тільки мусульмани, а й християни, і люди інших поглядів — це робить її майданчиком конструктивного діалогу. Ми, християни, могли під час Школи спостерігати релігійну практику мусульман — це було дуже цікаво й пізнавально»,

зауважив проректор з навчально-наукової роботи НаУОА, професор Петро Кралюк.