Експертно-криміналістична служба провела практичне заняття для студентів Острозької академії

16.03.2016

Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України 16-го березня провів практичне заняття для студентів 4-го курсу Інституту права ім. І. Малиновського. Такий візит експертів-криміналістів до Острозької академії був уперше, раніше студенти разом з викладачем їздили до експертного центру самі.

Заняття складалося з двох частин: перша — теоретична, де кожен завідувач певного відділу центру розповідав про можливості роботи спеціалістів експертної служби на огляді місць подій, за допомогою яких технічних засобів можна виявляти інформацію та як її розпізнавати; друга — практична, котра полягала в інсценуванні місця злочину, де поранено людину з вогнепальної зброї.

«Свого роду це є презентація нашої роботи. Деякі люди знають теорію, але не мають практики. Тому вони не розуміють, чого хочуть у цьому житті. Коли на практиці побачать нашу роботу вони знатимуть, що мають натхнення до цього напрямку та оберуть професію експерта-криміналіста. Студенти зможуть прийти на наше місце. Це буде гідна заміна кадрів»,

розповідає завідувач сектору Рівненського НДКЦ МВС України Вікторія Юзик.

На практичному занятті також було представлено вогнепальну та травматичну зброю, якою дуже зацікавилися хлопці-студенти.

«Як мужчина любить машину, так треба любити зброю»,

жартує експерт Анна Бордюк.

Викладач кафедри правосуддя Інституту права ім. І. Малиновського Сергій Гонгало зауважив, що «сухі» лекції дають студентам дуже мало. Це не на стільки ефективно, як побачити вживу роботу фахівців. Також студенти захоплено спостерігали за практичною частиною заняття, де експерти показували, як правильно виявляти сліди злочину. Своїми враженнями щодо дійства ділиться студентка 4-го курсу Інституту права ім. І. Малиновського Ірина Дунас:

«Оскільки ми вивчаємо криміналістику другий семестр, то корисно було подивитися, як зафіксовувати сліди, дізнатися про методи дослідження, бо ж на практичних ми користуємося найбільш доступними методами. Це було дуже повчально. Було цікаво поглянути, як це все відбувається на практиці».