Монографія Михайла Якубовича «Філософська думка Кримського Ханства»

15 квітня 2016

У київському видавництві «Комора» побачила світ праця кандидата історичних наук, доцента кафедри релігієзнавства і теології Національного університету «Острозька академія» Михайла Михайловича Якубовича «Філософська думка Кримського Ханства». Підготовка монографії, яка містить майже 500 сторінок, тривала понад три роки.

Михайло Якубович розповідає про свою працю так:

«Ця книга —комплексне наукове дослідження релігійно-філософської спадщини Кримського ханства XV–XVIII століття, що показує розвиток його основних інтелектуальних традицій — правознавства й апологетики, дискурсивного богослов’я та містицизму (суфізму) — в глобальному контексті мусульманської філософії посткласичного періоду. Крім того, вдалося реконструювати біографії найвидатніших мислителів Кримського ханства, а в додатках вміщено фрагменти їхніх праць, перекладені безпосередньо з рукописних та друкованих першоджерел. Значну частину використаних джерел уведено в науковий обіг уперше в світовій сходознавчій практиці».

Під час роботи над дослідженням автор використовував кримські рукописні джерела з бібілотек України, Туреччини, Саудівської Аравії, Швейцарії, Німеччини та інших країн; особливо багатою на знахідки виявилася бібліотека Прінстонського університету (США), в якій Михайло Якубович мав нагоду працювати декілька місяців в рамках стажування в Інституті перспективних досліджень.

Презентація книги відбудеться 21 квітня о 17.00 в залі «Къырим» в рамках фестивалю «Книжковий Арсенал» у Києві.