До Острозької академії завітали гості з Польщі

14.09.2016

Уже вкотре до Національного університету «Острозька академія» завітали поважні гості з Польщі. Цього разу приводом для приїзду стала конференція «Правові та соціальні аспекти співробітництва між ЄС та країнами Східного партнерства. Процеси демократизації держави і проблеми корупції».

Організували захід:

•  Польська асоціація європейських студій
  •  Кафедра політичних наук Факультету права, канонічного права і адміністрації Люблінського католицького університету Івана Павла II
  •  Факультет адміністрації і національної безпеки Академії ім. Якуба з Парадижу в Гожові-Великопольському
  •  Факультет політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія»
  •  Фонд Конрада Аденауера

Конференція розпочалася зі вступного слова ректора Національного університету «Острозька академія», професора Ігоря Пасічника:

«Завдання ректора, завжди говорити щось про свій університет, тому я не буду оригінальним і також скажу дещо про академію. На нашому закладі можна продемонструвати, що історію роблять не маси, а особистості. До того часу поки князь Костянтин Острозький був живий, стільки ж існувала не лише Острозька академія, а й потужне Острозьке князівство. Коли не стало князя, тоді ж почала занепадати академія і весь Острог. Та завдяки Божому благословенню після перерви впродовж 340 років Острозька академія знову процвітає. Цьогоріч ми прийняли до нашої університетської родини на 25% більше першокурсників, аніж за всі минулі роки. Це в той час, коли число випускників у школах значно зменшилось. Ми можемо із впевненістю сказати, що Острозька академія — це вже бренд якісної і сучасної української освіти».

Також під час конференції пролунали тези про те, що основна проблема українського суспільства — це не корупція.

Ігор Пасічник переконаний, що проблему корупції нам нав’язували впродовж довгого часу і що корупційними є всі країни світу. Можна лише говорити, що є держави з меншою, середньою і з більшою корупціями. Точно, що Україна — це країна з великою корупцією, але біда українців не в цьому. У нас є дві глобальніші проблеми — це війна і витік з України інтелектуальної молоді.

Загалом конференція проходила паралельно в чотирьох пленарних засіданнях. На кожному з них обговорювали окремі питання:

1) «Етика в політиці»;

2) «Процеси демократизації держави і проблема корупції»;

3) «Правові та соціальні аспекти співробітництва між країнами ЄС і країнами Східного партнерства»;

4) «Соціально-економічні наслідки для відносин ЄС з Україною»

Обговоривши нагальні питання, представники політичної сфери дійшли висновку, що Україні потрібно багато працювати над покращенням рівня життя, осучасненням соціальних сфер існування та утвердженням національної свідомості, аби в найблищому майбутньому дійти до Європи і мати можливість стати справді європейською державою.

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Польща