В Острозькій академії панує мистецтво музики

13 листопада 2016

У Національному університеті «Острозька академія» вже вкотре звучить класична музика. 11 листопада студенти, викладачі університету та жителі Острога мали змогу насолодитися грою музикантів із Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

У програмі поєдналися партії ніжного фортепіано у виконанні Заслуженої артистки України Наталії Пелех та експресивна гра асистента-стажиста, лауреата Всеукраїнського конкурсу віолончелістів Оксани Литвиненко.

Наталія Пелех розповідає, що виступати в Острозькій академії надзвичайно приємно. Тут вдячна та приємна публіка:

«Цей концерт для мене і для солістки особливий. Аура, яка панує в Острозькій академії нас зачарувала і заворожила. У мене таке враження, що тут відбувається певне духовне очищення. Грати для такої аудиторії цілковита приємність».

Музиканти представили для публіки найскладніші твори віолончельної музики — це соната Луїджі Боккеріні для віолончелі та фортепіано у 3-х частинах. Також прозвучали 3 частини сонати для віолончелі та фортепіано П’єтро Локателлі. На завершення музиканти виконали сонату «Арпеджіоне» Франца Шуберта.

Разом із музикантами завітав творчий керівник солістки Оксани Литвиненко — відомий композитор, віолончеліст, Заслужений діяч мистецтв України та лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Ланюк.

Концерт завершився гучними оплесками та вигуками «браво», що свідчили про неймовірну мистецьку насолоду від музики. Музиканти дякували за аплодисменти та пообіцяли завітати до Острозької академії знову вже з іншою програмою.