Викладачі економічного факультету Острозької академії працюватимуть над стратегією розвитку міста Острога

13.10.2016

У Національному університеті «Острозька академія» 11 жовтня відбулася зустріч депутатів міської ради та представників установ і організацій Острога з ректором НаУОА Ігорем Пасічником та презентація розробки стратегії розвитку міста.

«Тепер, коли Острозька академія досягнула значних успіхів та міжнародного визнання як науково-дослідний національний університет, ми задумалися, що ж зробити для відродження міста Острога загалом. Відтак виникла ідея побудувати комплекс нового корпусу Острозької академії на центральній площі міста, у якому поєднані архітектурні риси XVI століття і сучасності. Такого архітектурного стилю в Україні ще немає. Тому без сумніву, що цей архітектурний шедевр стане неабиякою окрасою міста і принадою для туристів. Також ми реалізовуємо ще одну архітектурну композицію, яку плануємо відкрити в день святкування 440-річчя Острозької академії. В Україні, виявляється, немає тріумфальних арок. Існують міркування про те, що руки ворога їх спеціально руйнували для того, аби стерти з історичної пам’яті українців наші перемоги. Ми вирішили відродити традицію будівництва таких арок. І спорудили першу арку при в’їзді до Острозької академії, яка присвячена сакральній книзі — Острозькій Біблії. Монументальна споруда зроблена у вигляді титульного аркуша Острозької Біблії, на бокових стелах арки будуть зображені постаті тих людей, які створили Біблію. Ця архітектурна композиція символізує тріумф моралі, духовності та інтелекту — пріоритетних цінностей Острозької академії»,

зазначив під час вітального слова Ігор Пасічник.

Про перспективи співпраці міської ради та Національного університету «Острозька академія» в контексті розвитку міста розповів міський голова Острога Олександр Шикер. Він наголосив на важливості Острозької академії у розвитку міста Острога.

«Якби не Острозька академія, то розквіту міста не відбулося б. Сподіваюся, що стратегію розвитку Острога, яку розроблятимуть викладачі академії, нам вдасться успішно реалізувати»,

сказав Олександр Шикер.

Доктор економічних наук, доцент, декан економічного факультету Людмила Козак ознайомила аудиторію із календарним графіком розробки стратегії міста Острога.

«При розробці стратегії розвитку Острога ми орієнтувалися на європейську модель стратегічного планування, яка передбачає залучення широкого кола громадськості та фахівців до розробки стратегії, проведення низки досліджень і консультацій щодо бачення майбутнього міста та пріоритетних напрямків його розвитку, орієнтацію на конкретні вимірювані результати та проектний підхід розробки заходів з реалізації стратегії»,

зауважила Людмила Козак.

Графік розробки стратегії Острога складається із підготовчого етапу, який передбачає збір даних, проведення соціально-економічного аналізу, соціологічного дослідження серед мешканців міста та підготовку описової частини; етапу розробки тексту стратегії, який передбачає проведення SWOT-аналізу та визначення сильних і слабких сторін у внутрішньому й зовнішньому середовищах міста, формулювання стратегічного бачення й цінностей, стратегічних та операційних цілей міста; заключного етапу у вигляді обговорення та прийняття проектів на І етап реалізації стратегії, представлення проекту стратегії розвитку міста на обговорення громадськості, презентацію фінального варіанту стратегії.

Після цього відбулася діалогова дискусія у форматі «Запитання-відповідь» та інтерактивна презентація для учасників зустрічі «Таємниці Острозької академії».

Теги: Острозька академія, Ігор Пасічник, Олександр Шикер