В Острозькій академії провели перший медіа форум

12 листопада 2016

У День української писемності та мови, 9 листопада, в Національному університеті «Острозька академія» відбувся перший Острог Медіа Форум. Група ініціативних студентів на чолі з викладачем кафедри журналістики Вікторією Назарук запросили медівників-початківців подискутувати на тему: «Регіональні медіа: секрети якісного тексту».

До участі у Форумі зголосилися молоді журналісти регіональних засобів масової інформації різних форм власності з Острога, Рівного, Гощі, Здолбунова, Бучі та Одеси.

Захід складався із двох блоків: теоретичного та практичного. Учасники обговорювали дотримання мовних норм, грамотності медіа текстів, технік редагування, принципи роботи редакторів та коректорів, ділилися секретами підготовки новин. Під час практичної частини аналізували типові помилки, кліше та штампи, здійснювали стилістичне редагування окремих зразків інформаційних текстів.

«Аудиторія часто сприймає текст повідомлення у ЗМІ як певний зразок для наслідування. Зі студентами вирішили залучити до дискусії журналістів — початківців локальних медіа, щоб обговорити, як в погоні за оперативністю не нівелювати мовні норми»,

розповідає організатор Острозького медіа форуму, викладач кафедри журналістики НУ «Острозька академія — Вікторія Назарук.

Родзинкою форуму стало спілкування з директором Фонду розвитку ЗМІ, журналісткою газети «KyivPost» Дариною Шевченко та керівником групи випускових редакторів «5 каналу» Олексієм Шевченком.

«Такі дискусійні платформи важливі і необхідні молоді. Над грамотністю викладу треба працювати постійно. Дотримання стандартів інформаційного повідомлення, високий рівень грамотності тексту та мовлення — основні ознаки кваліфікованого журналіста. Мені приємно, що я мав змогу поділитися власним досвідом»,

говорить спікер Форуму, керівник групи випускових редакторів «5 каналу» Олексій Шевченко.

Загалом, учасники та організатори переконані, що вдосконалювати свої знання з рідної мови — це найкращий спосіб святкування Дня української писемності. Адже говорити, плекати і популяризувати свою рідну мову вкрай необхідно.