В Острозькій академії «заговорили» книги…

12 квітня 2016

Студенти гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» беруть участь у всеукраїнському соціальному проекті «Книги, що говорять». На початку цього навчального року студентське самоврядування гуманітарного факультету відгукнулося на пропозицію Всеукраїнського Інтеграційного Руху «ВІР в Україну» і долучилося до ініціативи створення аудіокниг. Йдеться про озвучення літератури зі шкільної програми для дітей із вадами зору. Найактивнішу участь у проекті беруть координатори від НаУОА Дмитро Байда (студент спеціальність «Українська філологія»), Катерина Даценко (студентка спеціальності «Журналістика») а також Мар’яна Давидюк, (студентка спеціальності «Журналістика»).

«Не знаю який справжній книголюб міг би відмовитися від такої пропозиції — створювати можливість „читати“ для інших. Добре, що існують люди, в яких взагалі виникають ідеї зайнятися цією справою (це я про організаторів), однак шкода, що таких як вони недостатньо (це я про більшість читачів цього матеріалу)»,

говорить Дмитро Байда.

Про проект «Книги, що говорять», громадська організація повідомила ще у жовтні.

«Участь у проекті може взяти будь-хто незалежно від віку та статі. Основні вимоги: знання української мови, чітка артикуляція та наявність вільного часу протягом будніх днів»,

так повідомляла організація на своїй сторінці у Фейсбук.

Наш університет озвучив твори з української літератури, зокрема: байка М. Годованець «Голуб і лелека», народні думи («Дума про козака Голоту», «Самарські брати», «Хмельницький та Барабаш», «Втеча трьох братів з города Азова», «Самійло Кішка»), М. Костомарова «Сава Чалий», Квітки-Основ’яненка «Пархімове снідання».

«Звісно, що я погодилася. І ні каплі не пожалкувала про це. Допомога — це завжди чудово, а допомога дітям — втричі прекрасніше. Керуючи цим проектом, я багато чого навчилася, зокрема професійно записувати звук, обробляти його. Та й загалом, побільше б таких проектів, вони розвивають»,

описує проект Катерина Даценко.

Студентська команда гуманітарного факультету й надалі готова працювати у якості волонтерів у подібних соціальних проектах.