Вікторія Дикобраз: «Якщо хочете думати – читайте Бойченка!»

12 березня 2016

У п’ятницю, 11 березня, у Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація нової книги Олександра Бойченка «50 відсотків рації».

Книга побачила світ у чернівецькому видавництві «Книги-ХХІ». Цю збірку можна читати як збірку старіших і новіших оповідань або навіть як невеличкий автобіографічний роман, у якому відносно важливі для автора події викладені у відносно хронологічному порядку. Однак сам автор твердить, що його тексти належать до жанру сюжетної публіцистики.

«Відтак представлені в цих текстах постаті строго на 50 відсотків є реальними, а на 50  вигаданими,
говорить Олександр Бойченко.
  Те саме з розказаними тут історіями: на 50 відсотків вони є літературними, а на 50 — журналістськими, на 50 — комічними, а на 50 — не дуже».
«Ця книга є найдосконалішим зразком жанру сюжетної публіцистики, бо я сам його вигадав,
жартував автор.  Ці тексти були раніше надруковані у журналі „Країна“. Там я мав постійну колонку. Писав життєві історії. Це просто сюжетні історії, скромність не дозволяє назвати їх оповіданнями».

«Олександр Бойченко — один з тих письменників, чиї тексти читають знову і знову, чиї книги користуються попитом, чий голос добре упізнаваний. Інтонації  оригінальні, його хочеться слухати, його хочеться читати»

ділиться враженнями зустрічі магістрантка української філології Соломія.

Автор говорить, що кожна людина не може бути впевненою на 100%, у всьому є 50% правди і 50% брехні. Тому книга й отримала назву — «50 відсотків рації».

«Видавець якось намагався „уламати“ мене, що це не добра назва, бо вона якась некомерційна і незрозуміло про що, але мені здається, що, по-перше, книжка власне про це, а, по-друге, це мабуть добра назва для наших днів, коли ми всі говоримо правду, усі переконані у тому, що ми її знаємо і щиро висловлюємо, але бажано би все-таки пам’ятати, що за якимось великим рахунком ми тої правди всієї знати не можемо просто фізично, тому найщиріші висловлення — це все одно від сили на 50% правда»,

заявив письменник.

Зустріч відбулася за підтримки рівненської молодіжної організації «Література.RV», з якою «письменники стають ближчими».