Віталій Голубєв презентував посібник із журналістики: «В цій книзі відповідаю за кожну пораду, бо вона перевірена практикою»

12 березня 2016

Відбулася презентація книги викладача кафедри журналістики, головного редактора видавничого дому «ОГО» Віталія Голубєва. Подія проходила в Національному університеті «Острозька академія» 10-го березня.

Навчальний посібник «Універсальна журналістика» увібрав у себе 20-річний досвід автора у галузі журналістики. Також варто зазначити, що уже десять років Віталій Голубєв проводить «Школу універсального журналіста», яка дає можливість студентам з різних міст опанувати ази цієї професії.

«Актуальність навчального посібника „Універсальна журналістика“ в тому, що він орієнтований на молодого журналіста сучасної цифрової епохи. Детальні покрокові інструкції за принципом „бери і роби“ — це те, що, на моє переконання, найбільше потрібно початківцю, якому ще бракує практичного досвіду. Прагнув писати книгу доступною мовою і спирався лише на ті джерела, які справді пропустив через власне усвідомлення і можу підтвердити практичним досвідом. Тому сміливо говорю, що в цій книзі відповідаю за кожну пораду, бо вона перевірена практикою»,

розповідає автор книги Віталій Голубєв.

У книзі є багато актуальних тем та порад, наприклад, техніка інтерв’ю, поради самопрезентації журналіста у соціальних мережах, інструкції щодо планування робочого часу журналіста, тайм-менеджмент у журналістиці, поведінка зі співрозмовником після інтерв’ю та інші.

«Віталій Голубєв — унікальна людина, як на мене. Не завжди великі книги пишуться великими людьми. Ця книга цінна, бо її писав практик. Це може бути настільна книга для кожного з вас»,

говорить ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Презентацію відвідало багато студентів різних спеціальностей, які згодом мали змогу поспілкуватися з Віталієм Голубєвим та поставити йому питання. Автор найкращого запитання отримав у подарунок посібник із автографом автора.

«Мені надзвичайно приємно, що сьогодні відбувається презентація книги Віталія Голубєва „Універсальна журналістика“. Передусім, як декану, оскільки на гуманітарному факультеті це — чергова книга, написана нашими викладачами. На мій погляд, посібник Віталія Голубєва важлива та актуальна з декількох причин. По-перше, у ній представлені універсальні принципи журналістської роботи, тому її можуть читати студенти як вступ до журналістики. По-друге, вона написана практиком: Віталій має величезний досвід журналістської та редакторської роботи. По-третє, нею можуть скористатися не лише журналісти, але й усі, хто хоче ефективно доносити свої ідеї, переконання, презентувати свої події через мас-медіа»,

ділиться враженнями декан гуманітарного факультету Дмитро Шевчук.

Нагадаємо, що це вже не перша книга Віталія Голубєва. Сам автор наголосив, що і надалі працюватиме над подібними проектами.