Острозькі випускники передають привіт з Лондона

11.11.2016

У рамках проекту «Alumni Talks» провели другу зустріч з успішною випускницею Острозької академії, викладачкою Лондонської школи економіки — Наталею Кібітою. Цього разу в форматі Skype-зустрічі.

Проект «Alumni Talks» — це платформа для зустрічі нинішніх студентів з випускниками Острозької академії, які хочуть поділитися професійним досвідом, інформацією, яка функціонує у площі їхньої діяльності, та уроками, винесеними зі стін першої вищої школи Східної Європи. Започаткували проект формату meeting на Гуманітарному факультети за ініціативи декана Дмитра Шевчука:

«По-перше, проект „Alumni Talks“ має на меті показати досягнення академічної спільноти Острозької академії, яка поширюється широко географічно — далеко за межі Острога. Сьогодні ми сягнули Великобританії, бо там зараз живе і викладає Наталія Кібіта. Але найголовніше, ці зустрічі демонструють, що нас усіх об’єднує етос Острозької академії, спільні цінності, які ми обрали орієнтирами в нашому житті».

Хто така Наталя Кібіта?

21 рік тому Наталя Кібіта була першокурсницею Острозької академії. 17 років тому — бакалавром спеціальності «Культурологія» першого випуску університету (1999 рік), а зараз — професор історії Лондонської школи економіки. Наталія Кібіта розповідає як працювати у Школі економіки після «культурології»:

«Культурологія розвиває мислення, абстрактне мислення. Для того, аби бути культурологом, треба відмінно знати історію, філософію та економіку. От усі кажуть: чим українці відрізняються від росіян? А потім відповідають: культурою. А чим саме? А тут пояснити і не можуть».

Чим запам’яталася в академії та що запам’ятала?

Перший випуск університету — це не тільки пам’ять, це ще й зародження традицій навчального закладу. Душею відновленої академії, а заодно однією з її традицій, став студентський хор. Керівником якого обрали не викладача, а студентку Наталію Кібіту.

«Є багато чого в пам’яті: як ми їздили виступати у Вільнюс та Львівську оперу. Ще пригадую, як я студенткою розказувала про Моцарта, а мені — про Nirvana, я про Моцарта, а вони знову про Nirvana»,

посміхаючись, згадує пані Наталія.

Чому навчила Острозька академія?

«Я вчила, здавала іспити, але не усвідомлювала цінність знань, які отримувала. Навіть не знань, а навичок, які давав мені університет. „Острозькі роки“ дали мені впевненість у своїх силах, що інколи важливіше за знання».

Що дають такі зустрічі студентам?

«Історії життя відомих випускників надихають і стимулюють навчатися. Особисто мені було цікаво послухати про події у Великобританії з позиції громадянина цієї країни, адже, на жаль, інформаційні джерела у нашій державі не завжди дають об`єктивну оцінку дійсності»,

говорить студент гуманітарного факультету Юліан Новак.

«Студентам дуже корисно зустрічатися з випускниками академії, адже ті, хто пройшли нелегкий шлях навчання та вже працевлаштувалися, можуть поділитися досвідом і дати цінні поради. Та й взагалі студенти побачать конкретні результати успіху своїх попередників»,

ділиться враженнями студентка Світлана Моринець

«Ці зустрічі важливі, оскільки дозволять налагодити зв’язок між різними „поколіннями“ спудеїв НаУОА. Випускники попередніх років, які досягнули успіху у своїй професії діляться досвідом із теперішніми студентами. З одного боку це мотивує, з іншого — дозволяє зорієнтуватися в життєвих стратегіях для реалізації себе»,

наголошує ініціатор проекту та модератор зустрічі, декан Гуманітарного факультету Дмитро Шевчук