Юлія Маслова: «Студенти мріють українською мовою, а це вже запорука здорової нації».

10.11.2016

9 листопада українці відзначають День української писемності та мови. Факультет політико-інформаційного менеджменту одним із перших долучився до проведення заходів, що приурочені вшануванню рідної мови.

«Такі заходи не залишають байдужим нікого. Всім дуже подобається. Від студентів ми почули лише схвальні відгуки, адже вони змогли репрезентувати не лише рівень володіння українською мовою, а й свої емоції, почуття та ставлення до рідної мови, що дуже важливо. Вони виголошували промови та оди для рідної мови. Заслуговує схвалення, що упродовж заняття ми обрали різні методи навчання. Застосовували новітні технології, використовували національні елементи та українську символіку, жартували, виголошували гуморески, репрезентували театральні етюди, вели цікаву дискусію щодо ролі та місця української мови серед інших європейських мов на сучасному етапі. Студенти мріють українською мовою, а це вже запорука здорової нації. Я впевнена, що спудеї Острозької академії — це ті люди, які нестимуть прапор першості української нації в майбутньому»,

розповідає ініціатор заходу, заступник декана з навчально-виховної роботи Юлія Маслова.

Захід проводився в рамках курсу «Політична риторика», який читається для студентів 2 курсу спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність». Креативні студенти палко та ніжно висловлювали свої почуття до найціннішого скарбу, що подарувала їм доля — мови. Почуте нікого не лишило байдужим. Атмосферу створили вишиванки, які вигравали різнобарв’ям.

«День української мови група Д-21 відсвяткувала на „Політичній риториці“. Юлія Петрівна запропонувала присвятити практичне заняття цьому великому святу та провести його у мистецькій галереї. Наша група відповідально підготувалась до виступів, які ми і продемонстрували на практичному занятті. На нашому міні-концерті панувала надзвичайно патріотична атмосфера, яка запам’ятається нам надовго»,

ділиться враженнями студентка 2 курсу, спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» Олеся Мініч.

Послухати українських поезій, доповідей та театралізованих викрутасів у виконанні юних промовців завітали гості, зокрема: декан факультету політико-інформаційного менеджменту Лебедюк Віталій Миколайович та старший лаборант кафедри політології Мацієвська Світлана Антонівна.

«Я в захваті від ініціативності студентів документознавства, які творчо підійшли до практичного заняття і змогли в цікавій ігровій формі показати колорит української мови. Студенти були одягнені у традиційний український одяг, що додавало атмосфери та гордості за розмаїття української культури, бо так само, як різна вишиванка, такими різними є синонімічні ряди слів. Сподіваюся, що такий захід і надалі лишиться хорошою традицією, особливо на нашому факультеті»,

каже кандидат наук з державного управління, доцент кафедри політології, декан факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» Віталій Лебедюк.

Радісні обличчя, зацікавлені погляди і конструктивні доповіді свідчили про те, що захід пройшов на славу. Варто зазначити, що такі такі події є уже традицією для ПІМу. Креативність завжди крокує поруч із викладачами та студентами факультету і надихає їх на нові ідеї.

Теги: Острозька академія, Політична риторика, ПІМ