«… Головне, що відчули – оте пророче «єднайтеся»…»

10.03.2016

Святкування Шевченківських днів у Національному університеті «Острозька академія» вже стало традицією. Упродовж тижня студенти та викладачі вшановували пам’ять Великого Кобзаря.

І сьогодні, 9 березня, у день 202-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, відбулася урочиста хода до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка, участь у якій взяли студенти української філології 4-5 курсів та викладачі кафедри української мови і літератури.

«Те, що Тарас Шевченко народився в березні — знаменно. Березень — початок весни, пробудження, оновлення, переродження землі, що й намагався робити Шевченко впродовж життя — пробудити суспільство, здобувати нове життя»

зауважив завідувач кафедри української мови та літератури Іван Хом’як.

Студенти 4 курсу декламували вірші, розповідали маловідомі й цікаві факти з життя й творчості Кобзаря.

Нагадаємо, що у лютому-березні  2014 року, студенти 19 діб безперервно читали вірші Тараса Шевченка. Відтак за 456 годин, зафіксованих на хронометрі, близько трьох тисяч учасників перечитали «Кобзар» 45 разів, а це — 11 250 творів. Спостерігали за перебігом дійства 228 свідків, серед яких — відомі громадські та культурні діячі, люди з різних куточків України, які, по-суті, не мають жодного відношення до Острозької академії, однак зголосилися взяти участь в акції задля вшанування ювілею видатного сина українського народу.

«Єдине, що ми можемо зараз — не забувати і вшановувати пам’ять великого патріота. Такі заходи дуже важливі, адже потрібно розповідати про справжнього Шевченка — надзвичайно ерудованого, різнобічно талановитого митця, бо більшість знає його лише як бідного поета-кріпака»

ділиться враженнями студентка Аліна.

На знак великої поваги до Великого Кобзаря до пам’ятника поклали квіти.

Варто зазначити, що на а сьогоднішній день налічується 1384 пам’ятники Тарасові Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном — у 35-ти державах.

Теги: Острозька академія, Шевченко, хода, Хом'як