До Міжнародного дня грамотності в Острозькій академії писали диктант

08 вересня 2016

Традиційно уже декілька років поспіль у Національному університеті «Острозька академія» проводять загальноуніверситетський диктант до Міжнародного дня грамотності, у якому беруть участь не тільки студенти, а й викладачі.

Цьогоріч усі охочі мали змогу пригадати український правопис та перевірити свої знання рідної мови.

Розпочалося дійство з вітального слова завідувача кафедри української мови та літератури Івана Хом’яка:

«Люди, які дбають про Батьківщину, роблять усе задля того, щоб зберігати, розвивати та удосконалювати головний атрибут держави. А нашим основним атрибутом є українська мова. У цей святковий день ми зібралися для того, щоб продемонструвати та засвідчити, що українці до сьогодні залишаються однією з найграмотніших націй світу».

Символічною стала тема словникового диктанту, який писали студенти та викладачі Острозької академії. Цьогоріч текст мав назву «День студента». До зачитуваного переліку увійшли слова, найуживаніші у студентському середовищі Острозької академії, а також ті, у написанні яких найчастіше трапляються помилки.

Враженнями від загальноуніверситетської акції поділився студент четвертого курсу гуманітарного факультету Ілля Матвійчук:

"Мені дуже сподобалося писати диктант. Я вважаю, що це розвиває культуру мовлення і стимулює до вивчення тонкощів української мови. Також цікаво було писати поруч із викладачами, адже не кожного дня випадає така можливість. Ще варто відзначити, що у диктанті беруть участь студенти не тільки філологічних спеціальностей, а й усі охочі. На мою думку, не важливо яку професію ти опановуєш, оскільки українську мову повинен знати кожен громадянин нашої держави».