Всеукраїнська наукова конференція “Філософія як культурна політика сучасності”

06.10.2016

З 30 вересня по 1 жовтня 2016 року проходила IV Всеукраїнська наукова конференція «Філософія як культурна політика сучасності», яку провела кафедра культурольтурології та філософії в партнертсві з Інститутом вищої освіти НАПН України та Українським товариством філософії освіти. Три феномени сучасного світу: культура, філософія та політика обєднали учасників канференції у секціях "Філософія перед викликами часу","Модерн, постмодерн, after-постмодерн" та «Філософія освіти і освітня політика».

«Під час конференції плідно працювала секція „Модерн, постмодерн, after-постмодерн“ у якій були представлені доповіді на актуальні філософські теми, що висвітлюють особливості функціонування сучасної культури»,

зазначає завідувач кафедри культурології та філософії,професор Зайцев М.О.

Конференція стала майданчиком для висловлення власних думок плеяді молодих науковців. Так, свої доробки презентували науковці: аспірантка Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди Валерія Науменко з темою " Умови рекострукції в суспільному просторі за Дж. Г.Мідом«, студентки Острозької академії Наталя Лисовець та Мирослава Лукащик, а також, студентка Національного університету водного господарства та природокористування Анастасія Сковира, яка окреслила особливості становлення вітуальної економіки в Україні.

Проте, найактульнішою залишається проблема людини, адже вона була ключовою в цілому ряді доповідей. На це звернув увагу своїй доповіді науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди Самчук Роман розкриваючи тему кризи людяності в сучасному світі, доцент кафедри філософії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Сабадуха Володимир зазначив, що проблема людських здібностей — якостей на початку ХХІ століття набула доленостного значення для сьогоденя та майбутнього людства. Доповідь кандидатки філософських наук Марії Петрушкевич на тему «Маніпулювання як проблема масової релігійної комунікації», проіліструвала гегемонію медіакомунікації в людському повсякдені.

Теги: Острозька академія, Філософія, НАПН