Стати маркетологом на день: як відбувався IV Чемпіонат Smart Challenge

05.10.2016

Фінал IV сезону Чемпіонату з вирішення бізнес-кейсів Smart Challenge цьогоріч проходив у Національному університеті «Острозька академія». Перевірити свої сили і отримати реальні пропозиції стажування та працевлаштування виявили бажання студенти НаУ «Острозька академія», НУВГП та РДГУ.

«Сьогодні вас чекає дуже багато можливостей. І я вірю в те, що ви ними скористаєтеся. Знайомтеся з нашими компаніями, відкривайте їх для себе. Я впевнений — у вас все вийде! Бажаю успіху!»

розпочав змагання Тарас Комаренко, засновник і керівник компанії Smart People, організатор Чемпіонату Smart Challenge.

Що таке Smart Challenge?

Чемпіонат із вирішення бізнес-кейсів Smart Challenge стартував у червні 2015 року і вже став потужною комунікаційною платформою між бізнесом та студентами. Кожного сезону зростає інтерес до Чемпіонату з боку потужних бізнесових компаній регіону та збільшується число учасників. Суть Чемпіонату полягає в тому, що команди повинні за встановлений час розв’язати бізнес-кейс компанії-партнера (певну бізнес-ситуацію, яка потребує рішення) і представити рішення суддям. Цього сезону Генеральним партнером заходу стала компанія «Молокія», яка підготувала учасникам реальне завдання щодо створення концепції просування продукції бренду і залучення нових клієнтів у місті Рівне на 2017 рік. Важливою умовою було діяти в рамках запропонованого бюджету, дотримуватися філософії компанії і не використовувати як інструмент масову рекламу.

Учасники

Участь у фінальному змаганні Чемпіонату взяли 29 команд із трьох ВНЗ Рівненщини: НаУОА, НУВГП та РДГУ. За результатами відбіркових турнірів до суперфіналу пройшли 6 команд, дві з яких є представниками нашого ВНЗ — команда економістів та психологів. Обрані команди презентували власні рішення бізнес-кейсу суддям та решті учасників.

Найкращих було обрано саме серед цих шести команд: перше місце виборола команда «All right» (Базилюк Віталіна, Границька Надія, Мельничук Ольга, Назарчук Юлія — студентки НУВГП та разом з ними Віталій Мороз — студент РДГУ).

Друге місце посіла збірна збірна команда індивідуальних учасників НаУ «Острозька академія» «Foresight» (Бега Вікторія, Дячук Оксана, Телетьон Анастасія, Терентьєв Євгеній). І «бронзу» Чемпіонату здобула команда «Bright minds» з РДГУ (Ковалевська Ірина, Жданюк Вікторія, Пасічко Людмила — студентки РДГУ).

Партнерська підтримка

Компаніями-партнерами Smart Challenge цього сезону стали провідні компанії Західної України: Молокія, Verallia Ukraine, Торчин (Nestle), Реноме, Eskada-М, Dyckerhoff Cement Ukraine. Керівники та топ-менеджери цих компаній знайомилися зі студентами в ході змагання, дивилися, як вони вирішують управлінські завдання, й надали найактивнішим та найталановитішим можливість потрапити до них на співбесіди й стажування/практику, корпоративні навчання й екскурсії у свої офіси та на виробництва, а згодом і працевлаштуватися на поточні вакансії.

Результати

«Smart Challenge — це чудова нагода для саморозвитку! Формат, який пропонують учасникам, виявився для мене надзвичайно цікавим: один кейс, безліч команд, 3 напружених години, захист напрацьованих ідей та обгрунтована оцінка від керівників компаній. Мені сподобалося, що нас серйозно оцінювали, критикували, давали поради, як та над чим працювати у майбутньому. Саме тому я вже втретє є учасницею цього проекту. Чемпіонат залишив після себе дуже приємні враження, нові знайомства та корисний досвід. Тепер з нетерпінням чекаю таких нових зустрічей та раджу всім спробувати свої сили»,

розповідає Дарина Єнісеєва, студентка НаУО.

Команди, які посіли у змаганнях призові місця, отримали цінні подарунки від організаторів змагань — компанії Smart People, а також подарунки від компаній-партнерів «Молокія», «Торчин» та Verallia Ukraine. Також відзначили найбільш інтелектуальних, креативних та логічних студентів. Так, кілька учасників та команд отримали подарунки і запрошення на співбесіду від компанії «Реноме», компанія Eskada-M вручила додаткові подарунки команді «Foresight», окремих учасників запросили на стажування представники Verallia Ukraine. Компанія «Молокія» організовує трансфер для усіх суперфіналістів із можливістю відвідати Тернопільський молокозавод, де виготовляється продукція компанії.

«Я вперше брав участь у Чемпіонаті із вирішення бізнес-кейсів Smart Challenge. Зареєструвався як індивідуальний учасник і вже безпосередньо перед самим початком змагань познайомився з дівчатами із команди „All right“. Це дуже розумні, здібні дівчата, з якими було комфортно працювати. А результат нашої праці вилився у спільну перемогу. Загалом же Smart Сhallenge повністю виправдав усі мої очікування. Високий рівень підготовки змагань від організаторів, тепла, хороша атмосфера академії та, звичайно ж, знайомство з представниками провідних компаній Західної України. Від них ми почули конструктивні поради та надихаючі настанови. Хотілось би побажати всім охочим не боятись шукати та пробувати себе в чомусь новому. Адже це безцінний досвід, який потім дуже знадобиться. А організаторам висловлюю подяку за проведений захід та бажаю натхнення, наснаги, успіхів у всіх починаннях»,

ділиться враженнями переможець чемпіонату Віталій Мороз.

Нагадаємо, наступний сезон Чемпіонату пройде вже весною 2017 року. Слідкуйте за новинами!

Теги: Острозька академія, НУВГП, РДГУ, Smart Challenge