Для культурологів НаУОА презентували спеціалізацію «Кіберкультура»

03.06.2016

2 червня 2016 року в НУ «Острозька академія» відбулася презентація нової спеціалізації «Кіберкультура», яку можна буде здобути, навчаючись на спеціальності «Культурологія». Під час презентації, проведеної деканом гуманітарного факультету Дмитром Шевчуком, наголос ставився на тому, що ця освітня пропозиція для культурологів викликана передусім вимогами часу. Ми живемо сьогодні в часи інформаціоналізму, інформаційного суспільства, культури 2.0, як часто окреслюється наш час з огляду на розвиток інформаційних технологій, соціальних мереж та віртуального простору. Відтак, адекватною відповіддю є розвиток знань та вмінь культуролога, які орієнтовані на ефективне використання цих нових можливостей для повноцінної реалізації себе в сучасному суспільстві.

«Слід відмітити, що Острозька академія — перший університет в Україні, який пропонує для спеціальності „Культурологія“ спеціалізацію „Кіберкультура“. Абітурієнти вступають на „Культурологію“, але завдяки вибірковим дисциплінам здобувають кваліфікацію, яка відноситься до спеціалізації „Кіберкультура“. Для того, щоб створити нашу навчальну програму, ми детально вивчили досвід закордонних університетів, зокрема, польських, і можемо впевнено стверджувати, що наш навчальний план для спеціальності „Культурологія“ відповідає найкращим зразкам європейської освіти, а диплом Острозької академії без всяких сумнівів визнається у всіх країнах Європи»,

зауважив під час презентації Дмитро Шевчук.

Спеціалізація «Кіберкультура» спрямована на те, аби розвивати у студентів навички, які сьогодні є затребуваними на ринку праці. Професії майбутнього, як демонструють аналітичні звіти, спираються на здатності людини вміло послуговуватися інформаційними технологіями, схильності до крос-функціональності, мобільності, володіння універсальними здібностями. Саме орієнтуючись на це, кафедра культурології та філософії визначала курси для спеціалізації «Кіберкультура».

«Я переконаний, що гуманітарна освіта сьогодні найкраще відповідає тим обставинам, які склалися в сучасному світі і культурі. Започаткувати нову спеціалізацію нас спонукало переконання, що культурологи мають дуже важливі для ефективної самореалізації „м’які навички“ (soft skills). Йдеться про вміння творити комунікації, формувати дискурси, конструювати соціокультурні реальності, засновувати механізми управління та організації, креативно освоювати культурний простір. Усе це буде доповнене кіберкультурними вміннями та знаннями і створить широкий спектр реалізації себе на ринку праці»,

твердить Дмитро Шевчук.

Навчання за спеціалізацією «Кіберкультура» передбачає вивчення основ інформаційної безпеки від контролю доступу до інформації до планування мережевої безпеки, філософію віртуальної реальності від кореня «- virt» до сучасності, естетику віртуального простору від першого пікселя до сучасного цифрового мистецтва, англійську та ще одну іноземну мову (за вибором), відеогру від симуляцій до ескапізму, засади творення контенту та адміністрування CMS, принципи онлайн-навчання і МООС. Випускники спеціальності «Культурологія», які здобудуть спеціалізацію «Кіберкультура», зможуть працювати спеціалістами у справах PR та інтернет-маркетингу, координаторами проектів онлайн-навчання (e-learning), експертами із розробки та впровадження комунікаційних стратегій в онлайн-середовищі та медіа, аналітиками в сфері кіберідеології та інформаційних кодів культури, фахівцями в галузі відеоблоггінгу та творення інтернет-контенту, аналітиками в сфері кіберпростору відеоігор.

Теги: Острозька академія, Кіберкультура, Культурологія