Хоровий колектив Острозької академії — учасник різдвяних фестивалів Рівненщини

03 лютого 2016

Хоровий колектив Національного університеу «Острозька академія» 19 січня на свято Хрещення Господнього взяв участь у ХІІ фестивалі «Різдвяні піснеспіви» та ХVІІІ Слов’янському фольклорному фестивалі «Коляда».

Саме у цей день, біля Свято-Покровського собору в Рівному, завершувався фестиваль «Різдвяні піснеспіви», який розпочався ще 7 січня. Цього ж святкового дня відбувся також Слов’янський фольклорний фестиваль «Коляда» в Культурно-археологічному центрі «Пересопниця».

У цих духовних фестивалях свої колядки і щедрівки представили учасники хорового колективу Національного університету «Острозька академія» (керівник — Юлія Полонська).

Також у Пересопниці, де споруджений пам’ятник українській Першокнизі, прозвучало поетичне слово острозького поета Олеся Ундіра «Пересопницький сонет»:

У Пересопниці — знов «Коляда»:

Дзвенять колядки доокруж святково,

І зігріває материнське слово,

І святиться у річечці вода.

Співа натхненно хор академічний,

Народжений у лоні Острога,

І пересопницьких небес сяга

Волині древньої той спів правічний.

У Пересопниці земля і небо

В колядках славлять Боже Немовля.

На фестивалі серце промовля,

Що Україні конче миру треба.

Всевишньому колядка б’є чолом:

Дай, Боже, перемогу нам зі злом!