Видання «Князі Острозькі» — переможець Всеукраїнського рейтингу «Книжка року»

02.03.2016

У XVII Всеукраїнському рейтингу «Книжка року» гран-прі отримало біографічне видання «Князі Острозькі» видавництва «Балтія-Друк».

Гран-прі визначається шляхом персонального голосування усіх експертів за коротким списком із 10-ти претендентів, укладеним з книжок, які набрали найбільшу кількість балів під час експертного опитування.

За словами одного із авторів, керівника Центру вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія», кандидата історичних наук, доцента Ігоря Тесленка, ілюстрації у виданні здебільшого унікальні, які ніколи раніше в Україні не публікувалися.

«Це ілюстрації з приватних колекцій, із закордонних архівів. Це фотографії місць пам’яті князів Острозьких, і в межах України, і поза межами нашої держави. Під час роботи випливали такі біографічні відомості, пов’язані з князями Острозькими, про які ще й досі немає спеціальних наукових статей»,

коментує Ігор Тесленко.

Видання книги «Князі Острозькі» приурочене 500-річчю битви під Оршею, у якій об’єднане військо Великого князівства Литовського та Королівства Польського на чолі з князем Костянтином Острозьким перемогло армію Московського царства. Проте книга «Князі Острозькі» присвячена не тільки цій події, а й пов’язана з іншими представниками роду, які займали високі адміністративні й військові посади. Зокрема, вони відомі своєю меценатською діяльністю, адже саме з ініціативи князя Василя-Костянтина Острозького був створений перший вищий навчальний заклад у Східній Європі— Острозька академія, 440-річчя якої до речі святкуватимуть цьогоріч, і вперше видана Біблія церковно-слов’янською мовою.

До видання було залучено історичні документи й архівні матеріали, зібрані у 26-ти музеях України, Польщі, Литви й Білорусі. Історичні дослідження ілюструють майже 800 фотографій. Вчені Острозької академії планують продовжити цю роботу й видати ще низку книг, пов’язаних із українською історичною елітою.