Острозьку академію знову відвідали голландці

01.04.2016

Що таке мотивація? А що таке команда? Як знайти кошти і реалізувати власний проект на прикладі досвіду голландців? Чому варто не відмовлятися від мрії і безоглядно слідувати їй? На ці відповіді дискутували студенти Острозької академії разом із гостями вузу з Голландії — Jaap De Mooij, директор фундації Oekroe, та Arie Vletter, директор Gebr. Vletter & Den Haan. Захід відбувся 30-31 березня. Організаторами заходу були JLab і Ресурсний центр зі сталого розвитку Острозької академії.

Спікери розповідали студентам про те, як діють благодійні організації в Голландії і як їх діяльність регулюється на законодавчому рівні, як відбувається вирощення і експорт квітів в Україну, як реалізовуються проекти за допомогою активних громадян та що таке франрейзинг в Голландії. Важливим аспектом заходу стало обговорення референдуму з визначення підтримки населення щодо вступу України в ЄС, який відбудеться в Нідерландах 6 квітня цього року. Робочою мовою була англійська. Захід спрямований на міжнаціональний і міжкультурний обмін досвідом між країнами.

Важливою є передача досвіду — позитивів та негативів під час співпраці. Ці кейси, про які розповідали наші гості з Нідерландів, є чіткою наочністю того, що до спільних проектів, діяльності чи заходів слід ретельно готуватись та формувати мережі контактів в країні перебування. Формат відкритої дискусії є важливим з точки зору вироблення у студентів комунікативних навичок розмовної іноземної мови та подолання бар’єрів у спілкуванні,

розповідає Олена Шершньова, співорганізатор зустрічі, викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності.

Ключові тезиси від спікерів, які стали наскрізними у дводенному семінарі-дискусії такі:

- If you have a dream, don’t allow other people to disturb it!

- Try to have fun in everything you do.

- If you want to do something, do it together.

- Woman is the most important person in the World.

- I can learn more from Ukrainian people than I can learn from myself. © Jaap de Mooij

- Use your mind, do it!

- You can have a bright future, but you have to work hard!

Лектори неодноразово наголошували на підтримці України і вже побували у багатьох містах: Одесі, Хмельницькому, Мукачевому, Рівному, Карпатах, Львові, Білій Церкві, Кримському півострові.

Враженнями від події ділиться Аліна Максимчук, студентка групи Д-31 факультету політико-інформаційного менеджменту:

«У кожної людини своє уявлення про красу. „Щоб жити, потрібне сонце, свобода і маленька квітка“, — казав відомий казкар Ганс Християн Андерсен. Чесно кажучи, йдучи зранку до академії, я гадки не мала, що зазнаю незрозуміле відчуття щастя від споглядання квітів на зустрічі з представниками компанії Gebr. Vletter & Den Haan, які вже багато років займають провідне місце в області виведення нових сортів лілій. Я була вражена безмежним талантом цих людей та неймовірною працею. Зустріч збагатила новими знаннями, емоціями та можливостями працевлаштування закордоном».

Спікери не залишилися осторонь коментарів і про свої враження від Острозької академії відповідають так:

«Look at our happy faces! Hope, we`ll come to the Ostrog Academy again!».

Теги: Острозька академія, Шершньова, Jaap De Mooij, Ресурсний центр зі сталого розвитку Острозької академії