Віталій Максимчук: «Слова сиплються на карту Рівненщини крізь призму часу…»

01 березня 2016

1 березня відбулася презентація монографії «Словотворчість сучасних поетів Рівненщини» кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри української мови і літератури Віталія Максимчука.

Презентація традиційно відбувалася у формі діалогу, хоча мала дещо незвичний характер, адже впродовж зустрічі викладачі та студенти обмінювалися враженнями про роботу Віталія Васильовича, а сам автор ділився досвідом свого дослідження, яке тривало більше семи років.

«За сім років жодного разу не приходила з книгарні додому без збірок рівненських поетів»

зазначає дружина Віталія Васильовича Галина Максимчук.
«Віталій Васильович перечитав сотні віршів, глибоко копав і так засіяв нас, що неможливо не отримати задоволення,
читаючи його роботу, ділиться враженнями викладач кафедри української мови та літератури Світлана Кочерга.
Мова й література — не опоненти, й ця монографія ще раз підтверджує, що вони рухаються в одному напрямку».

Неабияк надихає працелюбність і наполегливість автора, адже над цією темою він працює ще з 3 курсу.

«Новотвори рівненських поетів були темою моєї курсовою роботи. Потім вийшов словник, який вміщував понад 1600 одиниць. З цього все й почалося»

розповідає Віталій Максимчук.

Варто відзначити важливість дослідження, адже в ньому вперше в українському (і слов’янському загалом) мовознавстві укладено словник новотворів поетів Рівненщини (понад 5200 одиниць).