Студентсько-викладацькому Храму Острозької академії виповнилося 10 років

30.10.2015

30 жовтня 2015 року у Національному університеті «Острозька академія» урочисто відсвяткували ювілей студентсько-викладацького Храму преподобного Федора Острозького. Рівно 10 років тому 30 жовтня 2005 року Патріархом Київським і Всієї Руси-України Філаретом було освячено цей храм. Подія стала великим свідченням продовження Острозькою академією християнських традицій своєї славної попередниці 16-17 ст. Острозька академія стала одним з перших університетів в Україні, в якому функціонує храм.

«Я пригадую, як 10 років тому в академії почалися дискусії про те, кому має належати храм і хто має у ньому служити. Та не дивлячись на плюралізм, домінувала одна думка — храм повинен належати українській церкві, а служити тут має викладач академії. Ми хотіли показати приклад відданості Острозької академії українським державотворчим традиціям і відродити в Острозі те, що було започатковане ще князем Острозьким — віротерпіння і християнський екуменізм,

зазначив ректор Ігор Пасічник.

З нагоди ювілею ректор вручив храму подарунок: вирізьблену з дерева ікону Покрови.

Після відкриття храм за короткий час було оснащено всім необхідним.

«Спочатку в храмі бракувало багатьох речей, а головне досвіду. Нам допомагало Рівненське благочиння, воно надавало все необхідне. Ікони жертвували випускники, все інше ми придбали поступово самі. Упродовж 10-ти років ми наповнили і прикрасили храм і тепер маємо все необхідне для служби. Сьогодні храм живе повноцінним і насиченим життям»,

розповідає настоятель студентсько-викладацького Храму, отець Василь Жуковський.

За час 10-річного існування студентсько-викладацький Храм став осередком духовного життя не лише в університеті, а й в усьому місті. В храмі відбуваються вечірні служби і літургії, молебні і соборування, хрещення і вінчання, фестивалі колядок і щедрівок. А головне, що в храмі присутня Благодать Божа і є парафіяни, які можуть її відчути.

Із нагоди ювілею у храмі відбулася Божественна літургія, яку очолив Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Після закінчення літургії владика привітав усіх присутніх зі святом та побажав, щоб кожен, хто увійде у стіни Острозької академії мав позитивні та світлі почуття. На свято прибули також священики з Острожчини, Рівного та Києва, парафіяни, студенти та викладачі.

У рамках святкування 10-річного ювілею студентсько-викладацького Храму Острозької академії парафіян храму нагородили церковними нагородами. Серед нагороджених благословенні грамоти Патріарха Філарета та архієпископа Іларіона отримали випускник Острозької академії Олександр Гриценя, аспірант Василь Махлюк, викладачі Світлана Новоселецька, Олексій та Ольга Пелипенки.

Викладач Наталія Конопка, волонтер Острозької академії та Світлана Власова, співробітник лабораторії християнської етики були нагороджені медалями «За жертовність і любов до України».

Регент хору Юлія Полонська, наглядач храму Василь Петрук, викладач академії Андрій Смирнов, одна з перших і найстаріших парафіянок Парасковія Савенко і острозький поет Олександр Ундір отримали Ордени Володимира Великого ІІІ ступеня.

Урочистий духовний захід закінчився виступами дітей та студентів з духовними піснями та поезіями.

Теги: Філарет, Пасічник, Жуковський, студентсько-викладацький храм, ювілей, Іларіон