Закриття ІІ Літньої школи учасників програми «Східні студії» в Україні

28 серпня 2015

У Національному університеті «Острозька академія» 28 серпня відбулося закриття ІІ Літньої школи для учасників програми «Східні студії» в Україні. Тема школи — «Центрально-Східна Європа: нові виклики та можливості для України».

Літня школа проходила із 24 до 28 серпня в рамках Консорціуму Варшавського університету та низки українських вишів. Вона є одним із елементів магістерської програми отримання подвійних дипломів — магістра політології вітчизняного ВНЗ і Варшавського університету.

Учасники школи, якими цьогоріч стали 19 студентів із Національного університету «Острозька академія», Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Прикапатського національного університету імені Васила Стефаника, слухали лекції провідних науковців Варшавського університету, зокрема полковника Тадеуша Кшонстека, професора Казімежа Вуйчіцкі, професора Якоба Садовскі та доктора Адама Бальцера. Учені розповідали студентам про тоталітарну культуру СРСР, Польщу і Україну в світлі ісламу і Великого Степу, мілітарні традиції Острога і 19-го Волинського уланського полку ім. Генерала Едмунда Ружицького, роль Польщі і України в глобальній політиці. Крім цього, пан Тадеуш Кшонстек розповів учасникам Літньої школи про те, які цінності для поляків несуть символи київського Майдану.

«Проведення Літньої школи на базі Острозької академії — це вже закономірність. І це не випадково, адже Острозька академія була першим учасником від України Консорціуму українських університетів та Варшавського університету. Перше засідання Консорціуму відбулося саме у нас. А пеший університет в Україні, який відвідав ректор Варшавського університету — це була Острозька академія. Вітаю вас, дорогі студенти, із успішним закінченням Літньої школи. Також хочу подякувати професорам, які читали лекції учасникам. Сподіваюся, що ми стали хорошими друзями»,

зазначив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.

На урочистому закритті усі учасники ІІ Літньої школи «Східні студії» отримали сертифікати.

«Формат літніх або зимових шкіл є звичною практикою у закордонних вищих навчальних закладах. Їхня мета — набуття нових навичок та знань, які примножують фаховий потенціал і конкурентноспроможність на ринку праці. Цінності є свідченням високоморальної та інтелектуальної особистості. Без сумніву, вони формуються за допомогою науки, культури і мистецтва. Маємо надію на подальшу співпрацю з Варшавським університетом та розширення можливостей для студентської та викладацької мобільності, що на етапі глобалізації освіти актуалізуються по-особливому»,

переконаний декан факультету політико-інформаційного менеджменту, доцент Віталій Лебедюк.