Свіча скорботи до Дня пам’яті жертв голодоморів

27 листопада 2015

Сьогодні студентство та викладачі Національного університету «Острозька академія» запалили свічки пам’яті та вшанували жертв Голодомору загальноуніверситетською хвилиною мовчання.

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбулася панахида, яку відслужив настоятель церкви отець Василь Жуковський.

«Бездуховність і страх, який принесла радянська влада в Україну, винищивши священиків, інтелігенцію, з допомогою голодомору вирішили довершити свою чорну справу упокоренням українців. Сьогодні ми живемо в незалежній країні. Ми вивчаємо власну історію, її славні і трагічні сторінки. Сьогодні безперешкодно б’ють церковні дзвони, але, на жаль, мало хто, в тому числі й молоді, йде до церкви на їх поклик. Сьогодні панує демократія і свобода, але далеко не всі нею користуються і допомагають активно будувати Українську державу. Сьогодні московська влада знову прагне підкорити і упокорити українців. Але часи змінилися. Змінився і світ. Будемо і — ми пильними і активними, щоб нам не зазнати повторення історії. Нехай Господь убезпечить нас від повторення сумних подій минулого. Нехай милосердний Господь упокоїть померлих від голоду українців в місці світлім, в місці квітучімм, де немає ні журби, ні зітхання, а життя нескінченне»,

зазначив отець Василь Жуковський.