Х Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок

26 січня 2015

Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок відбувся у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» 24 січня 2015 року.

Учасників привітали заступник міського голови Острога Віталій Ундір та декан гуманітарного факультету, професор, настоятель студентсько-викладацького храму Василь Жуковський. «У ці буремні часи ми, як ніколи, потребуємо консолідації. Православна церква може цьому посприяти, і завдання влади — всіляко допомагати їй у цьому. Бажаю всім присутнім хороших вражень, а учасникам — натхнення»,

йшлося у вітальному слові В. Ундіра.

Своєю чергою, педагог, журналіст, краєзнавець і поет Олесь Ундір для фестивалю написав вірш.

Цьогоріч Всеукраїнський фестиваль колядок та щедрівок відбувся вдесяте. Участь у ньому взяло 25 виконавців та колективів. Першими виступили острозькі колективи. Зокрема, хор «Благовість» студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» під керівництвом Юлії Полонської та ансамбль бандуристів Острозької дитячої музичної школи.

Фестиваль відвідали представники й інших населених пунктів. Так, острожани та гості міста мали змогу почути лауреата всеукраїнських та обласних конкурсів — ансамбль бандуристів «Калиновий цвіт» з міста Нетішина, хор Свято-Троїцького монастиря міста Рівного, дитячий вокальний ансамбль «Здолбунівські дзвіночки» зі Здолбунова.

Під час фестивалю керівництво Національного університету «Острозька академія» оголосило про перерахування з Міжнародного благодійного фонду відродження Острозької академії 10 000 гривень на будівництво Свято-Михайлівського храму в Острозі.

Нагадаємо, що Фестиваль колядок та щедрівок проводиться з метою збереження й розвитку різдвяних традицій нашого краю та України, підвищення духовно-культурного рівня населення, посилення ролі народної творчості, літератури, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків підростаючого покоління та суспільства загалом; обміну досвідом роботи із залучення молодого покоління до збереження народних традицій та обрядів. Організатором заходу є настоятель та актив студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького Національного університету «Острозька академія».