Конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам'яті людській!»

25 лютого 2015

Обласний конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській» відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 25 лютого.

«Основним завданням конкурсу є популяризація творів Тараса Григоровича Шевченка та формування духовних цінностей молодого покоління, — зазначила методист відділу освіти Наталія Рачук. — Завдяки цьому конкурсу читці-декламатори та юні поети можуть краще ознайомитися зі зразками національно-патріотичної лірики та навіть зробити власний внесок у відновлення та розвиток мистецтва художнього слова».

Учні острозьких шкіл № 1 і № 3 та Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. — гімназія» декламували поезії відомих поетів. Оцінювали учасників за віковими категоріями: молодша — 9-13 років та старша — 14-17 років. Журі у складі п’яти осіб, серед яких кандидат філологічних наук, доцент Анатолій Криловець, викладач Роман Криловець, аспірантка кафедри української мови та літератури Христина Федорич, студентки-філологи Іванна Жук і Тетяна Угрин, визначили декламаторів-переможців.

Перше місце у молодшій віковій категорії отримала Єлизавета Глибович, у старшій — Юлія Степанюк.

Нагадаємо, що конкурс проводиться щорічно серед учнів загальноосвітніх шкіл, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. Його організатором є Управління освіти й науки Рівненської обласної державної адміністрації. Загальне керівництво з підготовки та проведення здійснює обласний навчально-методичний центр естетичного виховання учнів профтехосвіти.