Студентка НаУ ОА стала топ-спікером турніру на Літній дебатній школі

20.08.2015

25-31 липня в смт. Затока Одеської області проходив навчальний проект «Літня дебатна школа 2015», організований ВМГО «Федерація дебатів України». Метою заходу став інтелектуальний розвиток молоді, її критичного та аналітичного мислення, поширення дебатного руху в регіонах, а також залучення соціально активної молоді нашої країни до обговорення актуальних суспільних проблем.

Після попереднього відбору за заявками та мотиваційними відео учасниками Літньої дебатної школи стало 100 молодих людей з різних куточків України. В їх число потрапила й студентка Острозької академії спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» Альона Поліщук.

Школа передбачала насичену програму тренінгів від досвідчених дебатерів щодо правил і введення в дебати, аргументації і контраргументації, основ суддівства, менеджменту дебатних спільнот та багато інших цікавих курсів. Також щодня відбувались навчальні ігри в дебати, під час яких учасники мали можливість підкріпити отримані знання практикою.

Найбільш насиченими виявились останні два дні Літньої школи, оскільки в цей час відбувався дебатний турнір. Після чотирьох відбіркових раундів Альона Поліщук вийшла у півфінал з найбільшою командною кількістю балів. А в результаті високих спікерських оцінок вона здобула звання топ-спікера турніру Літньої дебатної школи та свій перший кубок у дебатних змаганнях.

«Це не просто перемога на турнірі, це, передусім, перемога над самою собою: страхом публічних виступів, боязню, що твої думки і слова не сприймуть, — ділиться враженнями Альона. — Я відкрила для себе унікальну технологію, яка дозволяє розвивати в собі всі ті якості, які потрібні в цьому житті успішній людині. А отримані за тиждень часу знання, навички і досвід взагалі складно переоцінити. Великим поштовхом до дій став для мене курс „Менеджмент дебатних і молодіжних проектів“, оскільки з нового навчального року я планую відкрити в університеті дебатний клуб, щоб популяризувати цю технологію і серед наших студентів. А вже восени тренери з Федерації дебатів України проведуть дебатну школу і в нас в Острозі. Впевнена, що в недалекій перспективі наші студенти здобуватимуть перемоги на всеукраїнських дебатних турнірах.»

Теги: Острозька академія, перемога, дебати