Симпозіум із канадознавства — 2015

20.03.2015

Симпозіум із канадознавства проходив у Острозькій академії 19-20 березня. Цьогоріч захід був приурочений до п’ятиріччя заснування Центру канадознавства Національного університету «Острозька академія».

Острозька академія має більш, ніж п’ятнадцятирічну історію співпраці з Канадою завдяки обмінним програмам, співробітництву з канадськими навчальними закладами, організаціями та фондами. Метою Симпозіуму з канадознавства є скликання відомих науковців та молодих вчених, зацікавлених у глибокому вивченні канадознавчої проблематики. Серед основних питань, винесених на обговорення на симпозіумі — дослідження з історії, політології, культури, мови та літератури, освітньої сфери, внутрішньої та зовнішньої політики Канади.

Співголовами Симпозіуму з канадознавства були Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, доктор філософії, президент компанії «Східноєвропейські можливості» (м. Сейнт-Альберт, Канада), директор Центру канадознавства НаУОА Валерій Полковський та декан факультету романо-германських мов НаУОА Світлана Новоселецька.

«5 років — це невеликий термін, але за цей час Центром канадознавства було багато чого зроблено. Однією із заслуг Центру є те, що нам вдалося налагодити тісну співпрацю з поки що нечисленними канадознавцями України. Українцям треба набагато краще вивчити жаття Канади, адже ці відносини не пропорційні. Треба знати більше про цю країну, не тільки про діаспору. Це важливо. Канада допомагає Україні. Допомога йде різними каналами, не тільки через діаспору, а через Уряд Канади, канадські організації, від окремих громадян, які надають військову, технічну, фінансову допомогу. Мета Центру канадознавства — забезпечити інтелектуальну підтримку, надати можливість українцям розширити їх знання про Канаду. Нам вдалося за ці 5 років провести захисти кількох дисертацій, створити нові напрямки роботи, а зараз плідно працюємо на налагодження економічних відносин Канади з Україною»,

зазначив Валерій Полковський.

Симпозіум був поділений на 3 секції: «Філологічні студії в сучасному канадознавстві», «Геополітика й сусільствознавчі аспекти канадознавства», «Особливості системи освіти в Канаді». Також відбулося два круглих столи: «Проблеми працевлаштування та роботи в Канаді», «Перспективи розвитку канадознавства в Україні».

Як зазначають учасники Симпозіуму, на сьогодні Острозька академія поряд із Чернівецьким університетом є двома провідними Центрами канадознавства в Україні.

Усі матеріали конференції будуть опубліковані у науковому збірнику.

Теги: симпозіум, канадознавство, Ващук, Пасічник, Полковський, Новоселецька