Декламаторський конкурс до Міжнародного дня рідної мови

19 лютого 2015

Конкурс декламації поезії відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 19 лютого. Захід був приурочений до Міжнародного дня рідної мови.

Вірші декламували 14 старшокласників зі шкіл Острога та Острозького району. Учасники читали напам’ять поезію українських письменників, зокрема Ганни Чубач, Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Дмитра Лазуткіна та Петра Сафроненка. Серед старшокласників були й ті, які представили на конкурсі вірші власного авторства.

До складу журі входили викладачі кафедри української мови та літератури: Іван Хом’як, Юрій Миненко, Христина Федорич та Віталій Максимчук. Серед критеріїв оцінювання — рівень володіння текстом, ораторські здібності (емоційність, експресивність), дотримання мовних норм, використання жестів, міміки та зовнішній вигляд учасника.

Організатор Юрій Миненко зазначив, що конкурс проводить уже третій рік.

«Цього разу формат конкурсу дещо змінився, адже участь брали лише учнів шкіл. Вважаємо, що буде несправедливо порівнювати студентів і старшокласників. Раді, що відгукнулися районний і міський відділ освіти. МИ щосили намагалися працювати над призовим фондом».

Перемогла у конкурсі одинадцятикласниця НВК «Острозька гімназія» Софія Зоря. Крім книг та грамоти, вона отримала особливий подарунок — грошову винагороду від Братства спудеїв Острозької академії.