«Школа універсального журналіста» в Острозькій академії

18 травня 2015

13 учнів із 6 областей взяли участь у дводенному тренінгу з основ журналістики для учнів 9-11 класів «Школа універсального журналіста», який відбувся 16-17 травня на базі Національного університету «Острозька академія».

Під час урочистого відкриття тренінгу до юних журналістів із Рівненщини, Хмельниччини, Житомирщини, Львівщини, Тернопільщини та Черкащини з вітальним словом звернувся ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник. Він розповів старшокласникам про захоплюючу історію першого університету Східної Європи, наголосив на унікальній місії Острозькій академії — виховувати національну еліту України на засадах патріотизму та християнської моралі, й закликав учнів долучатись до академічної родини.

Детальніше про навчання за спеціальністю «Журналістика» старшокласникам згодом розповіли заступник декана гуманітарного факультету, заступник завідувача кафедри журналістики Лариса Мініч та студентка спеціальності «Журналістика» Ярослава Друца. А на власні очі побачити унікальну історичну спадщину Острозької академії учні змогли під час захоплюючої екскурсії, яка стала своєрідною емоційною кульмінацією насиченої дводенної програми тренінгу.

Безпосередньо ж під час занять школярі, розділившись на команди, виконували численні практичні завдання з основ журналістики, інтенсивно засвоюючи на практиці базові журналістські навички, які неодмінно стануть у пригоді тим із них, хто обере фах журналіста у недалекому майбутньому. А таких, зважаючи на відгуки учасників Школи універсального журналіста, серед її учасників — переважна більшість. І багато хто з них уже за кілька місяців має шанс знову опинитись у цих стінах вже несучи горде звання спудея Острозької академії.

ШУЖ дає досить грунтовні знання для журналіста-початківця, які неодмінно знадобляться під час написання творів на творчий конкурс при вступі,

ділиться враженнями про тренінг одинадцятикласниця з Тернопільщини Лілія Борис.

Тепер я точно визначилась, який вищий навчальний заклад обирати і на яку спеціальність вступати,

з захопленням розповідає про побачене і почуте в Острозькій академії Інна Мельник із Сарн на Рівненщині.

А одинадцятикласниця з Житомирщини Анастасія Савченко доповнює:

Острозька академія — це не просто вищий навчальний заклад. За ці два дні я зрозуміла, що це велика і дружня сім’я.

Сотні кілометрів, які я подолав до Острога, варті тих вражень, які я отримав, — резюмує учасник Школи універсального журналіста з Черкащини Вадим Грінько. — На тренінгу почув багато цікавої та нової інформації, знайшов друзів, навчився не лише теорії, а й практики. А найголовніше — ще раз упевнився, що журналістика — це моє.

Організатори обіцяють випускникам тренінгу подальшу підтримку в перших кроках до професії журналіста. Зокрема — у публікації творчих доробків у засобах масової інформації. А вже на початку нового навчального року знову чекатимуть майбутніх журналістів-спудеїв у стінах Острозької академії.