Скрипаль Назар Плиска-Пасічник виступив у Острозькій академії із благодійним сольним концертом

18.02.2015

Сольний концерт лауреата польських і міжнародних конкурсів, 10-річного скрипаля Назара Плиски-Пасічника відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 18 лютого.

Під акомпанемент мами, солістки Варшавської камерної опери Ольги Пасічник, музикант виконав складні твори Арканджелло Кореллі, Ґабріеля Марі, Анатолія Комаровського та інших не менш відомих композиторів. Зокрема «Мелодію ля-мінор» Мирослава Скорика, більш відому під назвою «Свіча», Назар присвятив Небесній сотні. Хлопчик каже, що репертуар підбирав сам, адже знає та виконує багато творів ще з чотирьох років. Його ж ідеєю було передати всі виручені від концерту кошти на допомогу бійцям АТО, а саме для добровольця, студдекана гуманітарного факультету Сашка Чорного. Також Назар передав свою скарбничку та скарбничку сестри на благодійність.

Під час концерту було зібрано 4472 гривні. Ці гроші, а також передані випускниками-магістрами міжнародних відносин НаУОА 2250 гривень будуть використані на обмундирування Сашка.

«Хтось воює і віддає життя, а студенти наші небайдужі до того, щоб бути волонтерами. Як на мене, волонтери повинні робити вдвічі більше, ніж ті чоловіки, що воюють. Почувши про нашого студента, який хоче йти добровольцем, Назар загорівся ідеєю допомогти. Також долучилось Братство спудеїв, тому сподіваюся, що нашого бійця вдягнемо так, що його не візьме жодна ворожа куля!»

із надією та гордістю розповів ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Зазначимо, що Назар − це наймолодший виконавець, який давав сольний концерт в Острозькій академії.

«Виступ був гідним, тому що витримати настільки насичений та багатогранний репертуар було б дуже важко навіть досвіченому дорослому скрипалеві. Назар впорався з цим неймовірно, і я впевнена, що кожен, хто сидів у залі, справді отримав величезне задоволення»,

поділилася враженнями студентка спеціальності «Культурологія» НаУОА Ганна Бонка.

Теги: благодійність, концерт, Назар Плиска-Пасічник, Пасічник, Острозька академія