Фотовиставка «Вернісаж на Покрову» відкрилася в НаУОА

17 листопада 2015

Відкриття виставки Міжнародного конкурсу художньої фотографії «Вернісаж на Покрову» відбулося в Національному університеті «Острозька академія» 17 листопада.

Перший фотовернісаж відбувся у 2005 році. Організатор конкурсу, український фотохудожник та друг академії Олександр Харват розповів, що за 10 років конкурс зібрав учасників із майже 90 країн світу.

Цьогоріч на конкурс надіслали близько 50 тисяч фотографій. Із них були відібрані та відзначені понад 750 учасників. Уже 10 років володарі гран-прі отримують авторську роботу здолбунівського скульптора Володимира Шелудька — бронзовий «Птах, що летить». Цього разу вдруге за історію фотовернісажу переможна статуетка залишається в Україні.

«Це непроста і нелегка справа — відібрати найкращі роботи, щоб потім журі не було соромно, щоб учасникам та глядачам було зрозуміло»,

розповідає про конкурс Олександр Харват.

Щороку видається каталог кращих світлин учасників фотовернісажу. Конкурс відбувається за різними номінаціями, а члени журі — спеціалісти в галузі фотографії з Італії, Німеччини, Індії, Чехії, Словаччини, Росії та України.

«Пан Олександр започаткував фотовиставки в галереї Острозької академії. Ми хвилювалися, боялися ставити фото, думали, що наші зали галереї не зовсім підходять для фотографії. Пан Олександр зміг цю ситуацію змінити, завітавши до нас вперше з Міжнародним конкурсом „Life Press Photo“»,

каже директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк.

Експозицію всі охочі мають можливість відвідати до 6 грудня в приміщенні Мистецької галереї Національного університету «Острозька академія».