Відкриття виставки картин Георгія Косміаді

17.09.2015

Виставка робіт художника Георгія Косміаді відкрилася в Мистецькій галереї НаУОА 17 вересня.

Відкривали експозицію дослідники творчості Г. Косміаді — директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, директор Олександріївської школи-інтернату I-III ступенів Наталія Тарасевич, кандидат історичних наук Лариса Костюк, а також перший проректор з навчально-наукової роботи, доктор філософських наук, професор НаУОА Петро Кралюк.

Н. Тарасевич зазначила, що всі представлені твори, хоча й присвячені Волині — написані Косміаді в Німеччині. Більшість картин є не просто витвором уяви художника — вони створені на основі спогадів про Україну.

«Можливо, ви помітите в цих картинах волинські мотиви, хоча є тут і мотиви Північного Кавказу, Візантії...»,

зауважив Петро Кралюк.

Художні твори Г. Косміаді передала з Німеччини до України його донька Надія. Наталія Тарасевич звернула особливу увагу на картину «Час для чаювання», яку автор присвятив своїй матері.

Ознайомитися з творами присутні могли під музику Сергія Рахманінова.

«Своїх учнів Георгій Петрович не тільки навчав малювати. Він учив їх ліпити з глини, декламувати вірші, прекрасно грав на роялі... Він дружив із Рахманіновим, і всі виставки відбувалися в супроводі музики цього композитора. Художник був настільки цікавою людиною, що й досі старожили Рівного та Львова вшановують його пам’ять»,

додала на завершення Н. Тарасевич.

Зазначимо, що, крім картин, гості привезли академії подарунок — біографію художника.

Виставка триватиме до кінця вересня. Ще одну виставку Георгія Косміаді в НаУОА планують провести в березні. Вона буде приурочена до 130-річчя від дня народження митця. За словами директора Музею історії Острозької академії Анастасії Хеленюк, там будуть представлені картини, яких Україна поки що не бачила.

Георгій Петрович Косміаді народився 24 березня 1886 року в м. Нальчик на Північному Кавказі у родині, де переплелися грецькі та російські корені. Художник зумів створити багату художню систему. Його творча спадщина добре вписується в контекст історії мистецтва XX століття. Загалом у творчому доробку митця понад п’ять тисяч картин.

Теги: виставка, Косміаді, Художня галерея, Острозька академія