VI Регіональна наукова конференція «Актуальні питання історії та культури України і світу»

15.05.2015

Наукова конференція «Актуальні питання історії та культури України і світу» відбулася в Національному університеті «Острозька академія» 14 травня. Організатор заходу — Наукове товариство студентів та аспірантів ім. О. Оглоблина.

Пленарне засідання розпочалося зі вступного слова доктора історичних наук, професора, декана факультету міжнародних відносин Алли Атаманенко, а також доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА Володимира Трофимовича.

Першим представив свою наукову доповідь аспірант кафедри релігієзнавства та теології Віталій Щепанський. Його робота має назву «Магічні та окультні тексти південних та східних слов`ян у ранньомодерну добу (XI — XVII ст..)». Дослідник розповів про «Аристотелеві врата», «Зодіакальну людину», єврейський «Шестикрил» та арабський «Лопаточник».

«Ці протонаукові тексти пов’язують людину з тим, що відбувається у Всесвіті. Тобто людина залежить від природи. Такі традиції запозичені з грецької, латинської та інших традицій. Рукописи створені церковнослов’янською, староукраїнською, або, як її прийнято називати, рутенською (українська, польська, білоруська) мовами»,

йдеться у доповіді.

Також виступив аспірант кафедри філософії Східноєвропейського національного університету ім. Л. Українки, випускник Острозької академії Ігор Дмитрук, який розповів про вихід п’ятидесятників із Всесоюзного об’єднання «Євангелійські християни-бабтисти» та проблеми їхнього організаційного оформлення.

Останнім доповідав аспірант кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУОА Аркадій Ткачук. Його тема ― «Співпраця Тадеуша Чацького з римо-католицьким духовенством у сфері освіти на Волині». Саме Аркадієві належить ідея проведення конференції. Він розповідає, що за її матеріалами виданий збірник:

«Це хороша можливість для студентів та аспірантів апробувати свої наукові дослідження».

Новим у цьогорічній конференції було те, що виступити змогли й представники кафедри релігієзнавства. Раніше участь брали лише історики.

«Я вдячний усім, хто проявив активність до наукової діяльності у цей складний для України час, оскільки ми, науковці, перш за все повинні робити свою фахову справу. І робити її потрібно тим краще, чим складнішим стає наше сьогодення»,

вважає Аркадій.

Друга частина конференції − секційні засідання. Усього було дві секції: «Релігієзнавство» та «Історія». Вони були об’єднані та відбулися у формі круглого столу.

Теги: Острозька академія, історики, факультет міжнародних відносин, Атаманенко, Трофимович, товариство студентів та аспірантів ім. О.Оглоблина