Дочка художника Георгія Косміаді відвідала НаУОА з нагоди закриття виставки батька

13 жовтня 2015

Урочисте закриття виставки видатного художника першої половини ХХ століття Георгія Косміаді відбулося в Острозькій академії 13 жовтня.

Художник мав грецьке й російське коріння, але в міжвоєнний період 25 років прожив у Рівному, працював учителем у всіх рівненських школах того часу.

«Косміаді був дуже відомим художником, громадським діячем, педагогом, але під час Другої світової війни змушений був виїхати до Німеччини, де й провів решту свого життя. Коли Україна здобула незалежність, дочка Георгія Косміаді Надія вирішила передати в Рівне — місце, за яким найбільше сумував художник — значну кількість батькових робіт. Ці полотна зберігаються в Рівненському обласному краєзнавчому музеї та в Олександрійській школі-інтернаті. Отож, ми зробили спільну виставку, яка тривала місяць»,

розповідає директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк.

На закриття експозиції приїхала і сама Надія Косміаді.

Пані Надія дуже любить спілкуватися з молоддю, тому сама зголосилася приїхати до академії. Вона розповідала про свого батька, своє життя, відповідала на всі питання студентів.

«Зробити виставку батька в галереї Острозької академії — це моя давня мрія, оскільки я була одного разу тут на екскурсії, і враження від неї важко васловити. Якби мій батько був живий, його б приємно вразила виставка тут»,

поділилася Надія Косміаді.